Cyberpunk 2077 wycofany z PS Store. Będą zwroty za cyfrowe wersje [Aktualizacja]

Cyberpunk 2077 - wersja na PlayStastion
Cyberpunk 2077 - wersja na PlayStastion
Źródło zdjęć: © WP | Barnaba Siegel
Barnaba Siegel

18.12.2020 08:20, aktual.: 02.03.2022 22:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejne, niespodziewane sytuacje po premierze Cyberpunka 2077. Były przeprosiny, zapewnienia o pracach nad patchami i możliwości zwrotów. Przy ostatnim punkcie powstało parę niewiadomych, na przykład w przypadku PlayStation. I teraz już wszystko wiemy.

"Jeśli nie jesteście zadowoleni z tego, jak gra działa na Waszej konsoli, możecie wystąpić o zwrot kosztów za zakup" - przekonywał w poniedziałek CD Projekt Red, gdy opublikował swoje przeprosiny skierowane do graczy.

Firma dodała, że cyfrowe kopie można zgłaszać jako reklamacje w PSN i sklepie Xboksa, a pudełkowe egzemplarze spróbować zwrócić w sklepie lub, w przypadku problemów skontaktować się z CDPR (choć wciąż nie wiadomo, jakie konkretnie rozwiązanie proponują.

Problemy? Oczywiście. Te pojawiły się w przypadku różnych sklepów, które nie chciały uznać reklamacji rozpakowanej już gry. Ale niejasna sytuacja była także z cyfrową wersją na PlayStation. Gracze zgłaszali, że nie mogą tam wcale zwrócić gra, a sami "Redzi" zaczęli wysyłać do graczy poniższe wiadomości:

"Jeśli posiadasz cyfrową kopię na PlayStation, poczekaj, proszę, aż odezwiemy się do ciebie". I cisza. Po kilkunastu godzinach wszystko się wyjaśniło.

SIE (Sony Interactive Entertainment) dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wysoki poziom satysfakcji klientów, dlatego zaczniemy oferować pełny zwrot pieniędzy wszystkim graczom, którzy kupili grę "Cyberpunk 2077" za pośrednictwem PlayStation Store i chcą otrzymać zwrot pieniędzy

Taki komunikat padł oficjalnymi kanałami Sony choćby na Twitterze. Ale po kliknięciu w zawarty tam link trafiamy na specjalną stronę, gdzie czytamy: "SIE usuwa też grę Cyberpunk 2077 z PlayStation Store aż do odwołania".

Tak, "Cyberpunk 2077" zniknął ze sklepu Sony. Po wpisaniu frazy "cyberpunk" pokazuje się tylko 4 poniższe opcje.

Obraz

Wojna na linii Sony-CD Projekt Red? Oficjalnie nie. Na stronie spółki CD Projekt znajdziemy oświadczenie, którego fragment w całości wklejamy niżej:

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako "SIE") dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry "Cyberpunk 2077" ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom, które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu.

A co z tymi, którzy kupili grę i nie chcą jej zwracać? I co z wersją pudełkową? Tu bez opcji atomowej. Fizyczne kopie pozostają w sprzedaży, cyfrowe nadal działają i wszystkie wersje będą otrzymywały aktualizacje od CD Projektu Red:

Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe,  jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki. 

Światełkiem w tunelu zdaje się być wpis na Twitterze spółki. CD Projekt Red zapewnia w nim, że usunięcie gry z PS Store jest tymczasowe i "Cyberpunk 2077" wróci do niego tak szybko, jak to tylko możliwe.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)