Blizzard znów zwalnia ludzi. Pracę straciło 190 osób

Gigant zwolnił m.in. osoby związane z organizacją wydarzeń na żywo oraz turniejów e-sportowych. Zwolnienia objęły również studio King, czyli twórców mobilnego hitu "Candy Crush Saga".

Siedziba Blizzarda w Irvine
Siedziba Blizzarda w Irvine
Źródło zdjęć: © FORUM | RM

Restrukturyzacja to słowo, które towarzyszy spółce Acitvision Blizzard od dawna. W 2019 r. pracę straciło ponad 800 osób. W październiku 2020 Adam pisał o zamknięciu francuskiego oddziału Blizzarda. Dziś do wyliczanki dołączają kolejni.

Tym razem padło na działy związane z wydarzeniami organizowanymi na żywo oraz turniejami e-sportowymi. Czyli tymi, które najbardziej dostały w kość w trakcie pandemii.

"Blizzard zwalnia dziś 50 osób, planując zmianę strategii po pandemii. Ta wiadomość pojawia się miesiąc po tym, jak Activision Blizzard po raz kolejny ogłosił rekordowe przychody i podwyższył dywidendy dla akcjonariuszy" – pisze Jason Schreier z Bloomberga. I dodaje, że w ogólnym rozrachunku z biur wyleciało 2 proc. pracowników czyli ok. 190 osób.

Blizzard tłumaczy się dość karkołomnie, mówiąc, że to "gracze coraz częściej decydują na cyfrowe połączenie" z ich grami.

Gigant podkreśla również, że wszyscy otrzymają 90-dniową odprawę, a ich świadczenia zdrowotne będą wspierane przez rok. Nie obyło się bez zwyczajowego "wsparcia przy zmianie pracy" oraz karty podarunkowej do Battle.net o wartości 200 dolarów.

Trzeba jednak dodać, że pracę straciły również osoby zajmujące się grami mobilnymi. Rzecznik Activision Blizzard potwierdził odejście ludzi ze studia King (m.in. "Candy Crush Saga"), ale nie podał konkretnej liczby.

Activision Blizzard jest spółką notowaną na nowojorskiej giełdzie. Gigant wyceniany jest obecnie na 72 mld dolarów, a za jedną akcję trzeba zapłacić nieco ponad 93 dolary.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.