80 miliardów złotych na stole. Silnik Unity może zostać wykupiony

80 miliardów złotych na stole. Silnik Unity może zostać wykupiony

Unity może zostać wykupione
Unity może zostać wykupione
Źródło zdjęć: © YouTube
10.08.2022 11:18, aktualizacja: 11.08.2022 11:03

Silnik Unity może zostać wykupiony za kolosalną kwotę. Firma AppLovin zaoferowała blisko 18 mld dolarów. Zarząd Unity Software Inc. ma przeanalizować ofertę.

AppLovin specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania do aplikacji i gier mobilnych. Dyrektorem generalnym jest irańsko-amerykański biznesmen Adam Foroughi, który wyczuł niepowtarzalną okazję.

Adam Foroughi
Adam Foroughi© YouTube

Firma złożyła ofertę kupna silnika od Unity Software Inc. za kolosalną kwotę. Jak donosi Reuters, w grę wchodzi transakcja o wartości 17,54 mld dolarów. Przy aktualnym kursie walut jest to ponad 80 mld złotych.

AppLovin oferuje 58,85 dolarów za każdą akcję. Proponowana transakcja przewiduje, że Unity będzie w posiadaniu 55 proc. wszystkich akcji, które zapewnią 49 proc. praw do głosu w spółce. Co więcej, AppLovin nosi się z zamiarem zatrudnienia specjalnych doradców, którzy pomogą w opracowaniu tej oferty. Może to się okazać konieczne. Według nieoficjalnych doniesień, w ubiegłym miesiącu Unity zapowiedziało, że wykupi ironSource za 4,4 mld dolarów.

Unity Software Inc. to prawdziwy gigant branży, a taka transakcja, jeśli zostałaby zrealizowana, przejdzie do historii jako jedna z największych w tej branży. Jest to mniej, niż w przypadku Activision Blizzard, lecz nadal mowa o kolosalnej kwocie. Warto przypomnieć, że ostatnio pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że Ubisoft może zostać wykupiony przez chiński Tencent. Jednym słowem - dzieje się.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)