22 urodziny Heroes of Might & Magic III. Tyle lat, a wciąż jest hitem

Strona główna22 urodziny Heroes of Might & Magic III. Tyle lat, a wciąż jest hitem
01.03.2021 22:09
heroes 3
heroes 3
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

O wielu grach zapaleńcy powiedzą, że "w ogóle się nie starzeją". Jednocześnie niewiele gier doczekało się po 20 latach olbrzymich turniejów, orkiestry i aktualizowanych przez lata modów - tak jak Heroes of Might & Magic III właśnie.

bETZaQWJ

Nie 3 marca, a 28 lutego obchodzi urodziny słynna "trójeczka" z serii o herosach. Chociaż Wikipedia czy rozmaite strony piszą o tej późniejszej dacie, Ubisoft w blogowej notce (ocalonej dzięki Gamasutrze) pisze wprost: "Gra wystartowała 28 lutego 1999 roku".

Długo, by pisać, co się działo od tego czasu. Dwa duże dodatki i 8 części z serii "Chronicles" z rozbudowanymi kampaniami w RPG-owym stylu. Niezwykle ważne mody "Wake of Gods" i "Horn of the Abyss" - pierwszy rozbudowujący możliwości dalszej modyfikacji gry, drugi dodający m.in. zamek Przystań, który został zaakceptowany przez społeczności i turnieje.

Heroes of Might & Magic III - nowy zamek nadchodzi

Nic dziwnego, że "HOTA" jest wciąż aktualizowana pod kątem balansu. Dziwniejsze jest za to, że w tyle lat po premierze "Herosów 3" odpowiedzialna za mod HOTA Crew pracuje nad nowym zamkiem. Factory powinniśmy zobaczyć w 2021 roku, a sporo osób może się zdziwić, gdy zobaczy jego klimat i jednostki.

  • Heroes of Might & Magic III - Factory
  • Heroes of Might & Magic III - Factory
  • Heroes of Might & Magic III - Factory
  • Heroes of Might & Magic III - Factory
Źródło zdjęć: © HOTA Crew
[1/4]
Heroes of Might & Magic III - Factory

Factory mieliśmy ujrzeć już na przełomie grudnia i stycznia, ale prace przystopowały po nagłej śmierci "Docenta Picolana", lidera HOTA Crew.

bETZaQWL

Od tego czasu ekipa nie podzieliła się wieloma informacjami. Ucieszyła i zaskoczyła za to społeczność informacją o tym, że w tworzeniu muzyki pomoże sam Paul Anthony Romero, twórca ścieżki dźwiękowej do całej serii "Heroes of Might & Magic". Podzielił się nawet próbką motywu przewodniego Factory.

Po 21 latach od premiery Heroes of Might & Magic 3 do gry dołącza nowa frakcja. Jest cudna, ale nie wszystkim się podoba
Po 21 latach od premiery Heroes of Might & Magic 3 do gry dołącza nowa frakcja. Jest cudna, ale nie wszystkim się podoba

Heroes of Might & Magic III - mistrzostwa Polski

"Horn of the Abyss" stał się podstawą to gier online, w tym prowadzonych na profesjonalnym poziomie. A że popularność sieciowych zmagań od lat rośnie, a nie maleje, zaczęła się powiększać scena grania po sieci. W Polsce zorganizowano w 2018 roku ogólnokrajowe mistrzostwa.

Mistrzostwa z finałem w iście esportowym stylu - ze studiem, komentarzami, wspólnym oglądaniem w wynajętym klubie (odliczając widzów online) i niekiepskimi nagrodami. A później II edycja i w 2020 roku trzecia.

bETZaQWR
Mamy nowego mistrza w Heroes of Might & Magic III. Finał w pięknym stylu
Mamy nowego mistrza w Heroes of Might & Magic III. Finał w pięknym stylu

Meczyku 1 vs 1 podjęliśmy się też kilka lat temu w WP. Pokaz absolutnie amatorskich umiejętności zwieńczony został odebraniem mi przez komputer wartościowego artefaktu, ale przynajmniej zabawa i wspominki były przednie.

"Heroes" to także muzyka. W Polsce działa Heroes Orchestra, która gra nowe aranżacje znanych melodii z serii rozpisane na nieraz wielkie składy. Ci muzycy grywali ze wspomnianym wyżej Paulem Romero w Polsce. Z kolei muzyka Romero była też grana podczas Game Music Festival we Wrocławiu.

bETZaQWS

Co dalej? Kiedy "Heroes of Might & Magic Heroes 8"? Tego nie wiadomo, ale niestety jest szansa, że takiej gry już się nigdy nie doczekamy. Powstają za to kontynuacje starych, konkurencyjnych tytułów dla serii - "Disciples" czy "King's Bounty". Druga część ostatniej z wymienionych ukaże się w sierpniu 2021 roku.

Data premiery King's Bounty II, czyli reboot przodka Heroes of Might & Magic
Data premiery King's Bounty II, czyli reboot przodka Heroes of Might & Magic
Udostępnij:
bETZaQWV
Komentarze (3)
bETZaQXH