Nie żyje twórca moda HOTA do Heroes of Might & Magic III

Strona głównaNie żyje twórca moda HOTA do Heroes of Might & Magic III
16.11.2020 10:32
Docent Picolan
Docent Picolan
Źródło zdjęć: © Heroes Community

W tragicznych okolicznościach zmarł "Docent Picolan" - informuje HOTA Crew. To założyciel i lider projektu Horn of the Abyss, artysta i kompozytor. Planował też wydanie własnej gry. Pozostali członkowie ekipy zobowiązali się, że dokończa jego wielki projekt, czyli nową frakcję do Heroes of Might & Magic III - Factory.

bEEaXugl

Dopiero wczoraj HOTA Crew postanowiła poinformować o tym, że 7 listopada zmarł Rosjanin znany w sieci jako "Docent Picolan" (nie podawał swojego imienia i nazwiska). To świetnie znana postać dla każdego, aktywnego fana "Heroes of Might & Magic".

Jego głównym dziełem był mod "Horn of the Abyss", tworzony wspólnie przez ekipę znaną jako HOTA Crew. Modyfikacja dodała nowy zamek do gry (Cove - Przystań), a kolejne, liczne modyfikacje poprawiały działanie całej gry. Jakość moda sprawiła, że dla osób grających po sieci HOTA była w zasadzie obowiązkowym dodatkiem do "Heroes of Might & Magic III".

HOTA jest aktualizowana od przeszło 13 lat, a mózgiem projektu był właśnie "Docent Picolan". Przez ostatnie 3 lata zajmował się tworzeniem razem ze swoją ekipą kolejnego zamku do Herosów III - Factory. Nowa frakcja nawiązuje do niezrealizowanego zamku Forge do "trójki" oraz zamku Czarodzieja z dwójki.

bEEaXugn

HOTA Crew zapowiedziała na Facebooku, że obiecuje, iż będzie kontynuowała ten projekt. "Factory, której 'Docent' poświęcał całą swoją energię przez ostatnie trzy lata, będzie ukończony i wydane w hołdzie dla naszego kochanego przyjaciela" - czytamy w oświadczeniu na Facebooku.

We wpisach na Facebooku kondolencje złożył Paul Anthony Romero, twórca muzyki do całej serii "HoM&M".

Po 21 latach od premiery Heroes of Might & Magic 3 do gry dołącza nowa frakcja. Jest cudna, ale nie wszystkim się podoba
Po 21 latach od premiery Heroes of Might & Magic 3 do gry dołącza nowa frakcja. Jest cudna, ale nie wszystkim się podoba

Ekipa przypomina, że "Docent" był też odpowiedzialny za mnóstwo assetów graficznych, tworzył muzykę i udzielał się wśród społeczności Herosów. Jak dowiedziała się Polygamia, Factory miało być jego ostatnią, wielką aktualizacją do "Heroes of Might & Magic III" w ramach HOTA. Później miał rozpocząć pracę nad własną grą, nawiązującą do legendarnej serii.

bEEaXugt

O postępach nad Factory i ewentualnymi kolejnymi projektami z pewnością HOTA Crew poinformuje nas w odpowiednim momencie.

Mamy nowego mistrza w Heroes of Might & Magic III. Finał w pięknym stylu
Mamy nowego mistrza w Heroes of Might & Magic III. Finał w pięknym stylu
bEEaXuhj