Nowe miasto w Heroes III. Muzykę zrobi twórca oryginalnej ścieżki dźwiękowej

heroes 3
heroes 3
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Barnaba Siegel

04.01.2021 14:09, aktual.: 03.03.2022 02:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cały czas czekamy na aktualizację "Horn of the Abyss" do "Heroes of Might & Magic III", która przyniesie nam oczekiwane od dawno Factory. Daty premiery jeszcze nie ma, ale HOTA Crew pochwaliła się, że kompozycję do gry zrobi sam Paul Anthony Romero.

Na przełomie 2020 i 2021 roku miała ukazać się duża aktualizacja do "Horn of the Abyss", najbardziej znanego moda do "Heroes of Might & Magic III", który na stałe wszedł do użytku wśród fanów i osób grających na turniejach.

Największą atrakcją ma być nowe miasto - Factory. Wraz z nim pojawi się szereg nowych jednostek czy elementów krajobrazu na mapie. Nowe miasto, inspirowane m.in. zamkiem Czarodzieja z "Heroesów II" i steampunkiem, to bardzo ciekawie zapowiadająca się mieszanka, w której efektem rekrutacji będą... strzelby, miotacze ognia i wielkie czerwie.

Niestety, prace nad Factory przystopowała tragiczna, nagła śmierć "Docenta Picolana", twórcy moda "HOTA" i lidera rozwijającej go ekipy. Zespół zapowiedział, że dokończy prace, ale nie podał żadnego terminu. Zwyczajowo aktualizacja pojawiła się na Nowy Rok, ale z oczywistych względów finisz będzie trwał dłużej.

Tymczasem świetną informacją podzielił się sam Paul Romero - pianista i kompozytor, którzy stworzył lub współtworzył ścieżkę dźwiękową do wszystkich(!) gier z głównej serii "Heroes of Might & Magic". Wspomoże on HOTA Crew i w aktualizacji usłyszymy muzykę w jego wykonaniu.

Tu warto dodać, że "Docent Picolan" również komponował i pozostawił po sobie główny motyw Factory, na którym będzie opierała się muzyka Romero. A oto próbka tego, jak będzie to brzmiało - razem z noworocznymi życzeniami od kompozytora.

A przy okazji dodajmy, że twórczość Romero jest do dziś uwielbiana - i być może w Polsce "baza fanów" jest najbardziej prężna.

To u nas bowiem powstała Heroes Orchestra, która gra nowe aranżacje znanych melodii z serii rozpisane na nieraz wielkie składy. I to ci muzycy grywali z Paulem Romero w Polsce. Muzyka Romero była też grana podczas Game Music Festival we Wrocławiu.

A od siebie dodam jeszcze znakomity, bardzo kameralny występ solowy Paula Romero z Budapesztu. Występ, do którego wracam regularnie - a w przypadku muzyki z gier zdarza mi się to bardzo rzadko.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Imperatory
Imperatory© WP
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)