2 mln dolarów za kartę Magic: The Gathering. Kupił ją Post Malone

2 mln dolarów za kartę Magic: The Gathering. Kupił ją Post Malone

Post Malone kupił jedyną w swoim rodzaju kartę Magic: The Gathering
Post Malone kupił jedyną w swoim rodzaju kartę Magic: The Gathering
Źródło zdjęć: © tiktok.com
07.08.2023 15:44, aktualizacja: 08.08.2023 09:15

Jedyna w swoim rodzaju karta Magic: The Gathering została sprzedana za 2 mln dolarów i to w dość nietypowych okolicznościach. Miało być spotkanie fana z raperem Post Malone, skończyło się na spektakularnej transakcji.

Oto historia jedynej w swoim rodzaju karty Magic: The Gathering The One Ring, będącej owocem współpracy między Wizards of the Coast oraz Middle-earth Enterprises. Ten crossover oferuje graczom liczne warianty kart, jednak ta jedna jedyna wzbudza największe emocje.

Do jej publicznego ujawnienia doszło 30 czerwca 2023 r., kiedy to firma Professional Sports Authenticator - PSA podzieliła się zdjęciem. To prawdziwa perełka i skarb dla kolekcjonerów, a ci, jak powszechnie wiadomo, są zdeterminowani i skłonni do tego, by wyłożyć olbrzymie pieniądze.

Kartę odnalazł Brook Trafton z Toronto - wieloletni gracz Magic: The Gathering. W wypowiedzi dla BBC News podkreślił, że był ekstremalnie zaskoczony i jednocześnie musiał zadbać o kwestie bezpieczeństwa; swój skarb trzymał skrzętnie w tajemnicy, nie poinformował nawet najbliższej rodziny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chciał zrobić kilka zdjęć...

Tak się złożyło, że Trafton to również wielki fan rapera Post Malone, zaś sam Post Malone lubuje się w kartach kolekcjonerskich, zainicjowano więc wspólne spotkanie za kulisami. Miało być "kilka zdjęć z kartą", a skończyło się na spektakularnej transakcji.

...a "niechcący" wydał 2 mln dolarów

Początkowo nie znaliśmy oficjalnej kwoty, opierano się na mniej lub bardziej dokładnych wycenach. Jednakże w oświadczeniu dla Polygon poinformowano, że Magic: The Gathering The One Ring sprzedano za 2 mln dolarów. Warto zaznaczyć, że Trafton znalazł kartę w pudełku wartym około 100 zł.

Rzadkie karty mogą kosztować majątek

Inną tegoroczną transakcją godną uwagi jest sprzedaż PSA 10 Alpha Black Lotus MTG za 540 tys. dolarów. Kwota robi wrażenie, ale to prawie tyle co nic, jeśli spojrzymy na najdroższe karty Pokemon.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)