Zbierała je przez 25 lat. Jej kolekcja Pokemon jest warta 1,5 mln zł

Zbierała je przez ćwierć wieku, a teraz jest zmuszona, by się ich pozbyć. Kolekcjonerka z Wielkiej Brytanii planuje sprzedać 20 tysięcy przedmiotów związanych z Pokemon. Wszystko przez złą sytuację finansową.

Karty Pokemon TCG. To naprawdę wartościowe przedmioty
Karty Pokemon TCG. To naprawdę wartościowe przedmioty
Źródło zdjęć: © Unsplash

Przedmioty kolekcjonerskie związane z marką Pokemon mogą być warte prawdziwą fortunę. Wystarczy rzucić okiem na zestawienie najdroższych kart Pokemon, by uświadomić sobie, że te niepozorne przedmioty to coś więcej, niż pospolity "kawałek papieru". Okazuje się, że taka inwestycja może być receptą na trudną sytuację finansową.

Jak donosi BBC, pewna kobieta z hrabstwa Hertfordshire chce sprzedać swoją kolekcję przedmiotów Pokemon. Kolekcjonerka chce zachować anonimowość i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w grę wchodzą poważne kwoty. Ta wyjątkowa kolekcja składa się z 20 tys. przedmiotów, takich jak rzadkie karty, plakaty, filmy, zabawki, książki i oczywiście gry. To największa kolekcja, jaka kiedykolwiek pojawiła się na rynku.

Firma aukcyjna z Derbyshire uważa, że ​​wartość tej kolekcji to około 300 tys. funtów brytyjskich. Właścicielka chce pozbyć się tych przedmiotów ze względu na niekorzystną sytuację finansową. Na uwagę zasługuje fakt, że ich uzbieranie zajęło ponad 25 lat. Licytacja odbędzie się 18 października, a jedyną rzeczą, jaką zachowa ta kobieta, będzie Certyfikat Rekordu Guinnessa.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.