Zmien skórke
Logo Polygamii

Zobaczyliśmy rycerzy Nilfgaardu serialowego „Wiedźmina”. Coś tu poszło nie tak

Ale to chyba jeszcze nie powód do zmartwień... chyba.

Do sieci wyciekły kolejne materiały z planu filmowego „Wiedźmina” od Netfliksa. Tym razem padło na Nilfgaardczyków – aktorzy nagrali się w pełnej nilfgaardzkiej zbroi, wygłupiając się i machając mieczami. Chyba robiąc to nie spodziewali się tak negatywnej reakcji ze strony fanów; wideo ich autorstwa ma na YouTubie ma może jakieś 10% kciuków w górę.

Jeśli łudzicie się, że to projekt fanowski, obawiam się, że to niestety autentyk – portal, który to upublicznił, ma kontakty wewnątrz ekipy pracującej nad „Wiedźminem” i regularnie dostarcza nieoficjalne materiały z planu.

Trudno się dziwić tej reakcji. Patrząc na te zbroje, doskonale to rozumiem. Kompletnie nie oddają charakteru armii Nilfgaardu, góra nie pasuje do dołu, te dziwne wzorki… No i ten powykrzywiany miecz? Serio? Tak można by ubrać bardziej jakiegoś orka. Na szkicu koncepcyjnym zapewne wyglądało to świetnie, ale co innego w rzeczywistości. Zbyt mocno poszli w kierunku fantasy; jednak dla uniwersum „Wiedźmina” historyczny realizm zawsze był stosunkowo ważny.

Tatiana Kowalczyk

Więcej na temat:

23
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
14 Komentarze
9 Odpowiedzi
13 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Trikson
Użytkownik

Wszystko byłoby git gdyby nie te żłobienia.

C.C. Stellar
Użytkownik

Może to Dziki Gon, a nie Nilfgaard? 😉
Generalnie pierwszym i głównym powodem do zmartwień jest sam Netflix.

s.p.
Użytkownik

“Fani” zniszczyli mi Sonica ale widzę że Wiedźmin przynajmniej trzyma poziom. Nie mogę się doczekać

yaroslav1987
Użytkownik

no trochę biednie, ale hype już mi przeszedł.
6/10 na górny pułap ocen jakiego możemy spodziewać się po tej produkcji, mając na uwadze zaprezentowane nam jak dotąd wizualia.

Aimagylop
Użytkownik

Cosplay z worków na śmieci. Może to to samo uniwersum co polski serial?

nikanorbosy
Użytkownik

Miało być słońce Nilfgaardu, będzie Cirque du Soleil. W marszczonych pancerzykach ze smoczego woreczka mosznowego.

brakkawy
Użytkownik

Wygląda jak plastikowy strój rycerza na bal maskowy w przedszkolu.

cicho
Użytkownik

Niepotrzebny zamęt i panika. Napisałem komentarz pod filmem, napiszę i tutaj.
To co widzicie to są tylko statyści dalszego planu, zapełniacze – dla nich nie ma potrzeb posiadania dokładnych ubiorów, bo to będą rozmazane bloby na ekranie. Statyści którzy będą widoczni na kamerze (i oczywiście aktorzy) będą posiadać dokładne stroje.
Skąd to wiem? Spędziłem dziesiątki godzin na planie zdjęciowym Wikingów (jako statysta i nie tylko) i takie rozwiązanie było także stosowane tam (jak i w GOT).

Bez paniki.

nikanorbosy
Użytkownik

I na ten daleki plan ich tak dziwacznie wyposażyli w pogibane szable, komiczne szłomy oraz niepokojąco pomarszczone kaftany?

konbezzebow321
Użytkownik

Jak dzieci po prostu. Dajcie ludziom pracować i oceniajcie efekty tej pracy jak zostanie już wykonana. Jeśli ktokolwiek odbiera nagranie ze snapa jako próbka jakości produkcji do gratuluję. Druga sprawa – nikt chyba nie mówił że to będzie adaptacja gry tylko książki, co daje duże pole interpretacji strony wizualnej.

A i nie mówię tego po to by bronić jakości serialu. Ja nastawiam się na crapa i będę naprawdę zaskoczony jeśli będzie inaczej, ale pracę nad nim zostawcie ludziom którzy zostali do tego zatrudnieni i przestańcie personalnie odbierać to, że wasza wizja mija się czasem z wizją kogoś odpowiedzialnego za produkcję.

s.p.
Użytkownik

Myślę że nikt z netflixa nie stracił sekundy pracy na czytanie komentarzy z polygami. Spocznij i nie odpisuj na ten komentarz przed premierą Wiedźmina na netflixie !

Aimagylop
Użytkownik

“Dajcie ludziom pracować i oceniajcie efekty tej pracy jak zostanie już wykonana. ” Jak dziecko. Będzie mówił ludziom co wolno a czego nie wolno oceniać. “Druga sprawa – nikt chyba nie mówił że to będzie adaptacja gry tylko książki, co daje duże pole interpretacji strony wizualnej.” Artykuł i zakładam że grono komentujących nie czepiają się że “hurr nie jest jak w grze durrr” tylko krytykują tę konkretną interpretację strony wizualnej która na przedstawionych zdjęciach jest co najmniej niefortunna. “pracę nad nim zostawcie ludziom którzy zostali do tego zatrudnieni” Zostawiamy. A ty pozwól odbiorcom i publice komentować, bo zdaj sobie sprawę… Czytaj więcej »

konbezzebow321
Użytkownik

Fajnie rozłożyłeś moją wypowiedź na części pierwsze, ale jakoś zapomniałeś fragmentu o tym, że to nagrania statystów ze snapa, a nie trailer produkcji, co odpowiada na twój komentarz (czyli sensowność oceniania całego serialu przez pryzmat tego wycieku).

Tak jak sam powiedziałeś – wszystko co jest upubliczniane w internecie jest poddawane ocenie. Wysrywy ludzi na temat niskiej jakości serialu, który jeszcze nie jest zrobiony, na podstawie nagrań jakichś statystów jest odbierane przeze mnie jako krok za daleko w przejmowaniu się postępem prac. I to właśnie komentuję.

Aimagylop
Użytkownik

“Fajnie rozłożyłeś moją wypowiedź na części pierwsze,”

Dziękuję 😊

“ale jakoś zapomniałeś fragmentu o tym, że to nagrania statystów ze snapa, a nie trailer produkcji”

Jak mi znajdziesz zdanie że oceniam traler produkcji, który nie istnieje, a nie zdjęcia to ci kupię flaszkę. Ale wolałbym żebyś zaczał kontaktować z rzeczywistością zamiast wmawiać że komentuję coś innego niż komentuję.

“Wysrywy ludzi na temat niskiej jakości serialu, ”

Wysrywy ludzi na temat niskiej jakości pancerzy ze zdjęć.

mirek83
Użytkownik

Miecz wygląda jak tasak (falchion) z dodatkowymi ząbkami. Nie wiem po co one są, może estetyka, ale poza tym jest całkiem ok.

Lord Bart
Użytkownik

Za każdym razem piszę to samo, za każdym razem nie wiem po co – skoro CDP miał swoją wizję Witchera, to przehajpowany Netflix też ma do niej prawo.

Aimagylop
Użytkownik

Nikt nie mówi że nie, take nie ty sam się zastanawiasz po co piszesz.
Natomiast wyobraź sobie, że ludzie mają prawo oceniać jakość tej wizji.

gseed
Użytkownik

Ale nie ma czego oceniać. Nikt niczego jeszcze oficjalnie nie pokazał.

To mi przypomina aferę z „czarna Ciri”. Gdzieś pojawiła się jakaś plotka i cały internet postawił krzyżyk na serialu. Potem plotka okazała się nieprawdziwa, wiec internetowi krzykacze znaleźli sobie inny temat do narzekania. I tak w kółko….

Aimagylop
Użytkownik

“Ale nie ma czego oceniać. ”

A te zdjęcia to nie istnieją?

” Nikt niczego jeszcze oficjalnie nie pokazał.”

To jest jakiś wymóg? Bo ja np. oceniam wygląd samochodów ze zdjęć na otomoto mimo iż nie są to oficjalne zdjęcia producenta. Dzwoń po internetową policję.

gseed
Użytkownik

A mamy pewność, że są to zdjęcia 100% legitne? Czy jest to podobna “pewność” jak w przypadku Ciri?

Jak ktoś wspomniał równie dobrze mogą to być zbroje statystów gdzieś tam w tle widocznych przez 10 sekund na fragmencie kadru o wielkości kilku pikseli.

czaczi87
Użytkownik

Zgłaszam plagiat! Netflix ukradł design ubioru kitowców z Power Rangers. Jak tak można?!

Aramil545
Użytkownik

A może to zbroje dzikiego gonu… Mam nadzieję… To się bardziej da przyjąć do wiadomości, a poza tym jak to mówi się w branży w poście się wyklepie…

sebogothic
Użytkownik

Zbroja z moszny trolla.

Popularne wpisy

Popularne Gry