Zmien skórke
Logo Polygamii

"Zły Fortnite, niedobry, zostaw moich ludzi!" - czyli dramat na jednego aktora

W roli głównej wystąpił Cliff Bleszinski.

To będzie krótka historia Cliffa Bleszinskiego. Dawno temu pracował on w firmie Epic – początki jego kariery sięgają wczesnych lat 90. Wykonywał zadania głównego projektanta i zapisał się w pamięci graczy jako osoba odpowiedzialna za takie hity jak : Gears of War czy Unreal. W 2013 roku opuścił firmę i po krótkiej przerwie wrócił do zawodu, tym razem w ramach własnego studia – Boss Key Productions.

Jego pierwszym projektem była gra akcji LawBreakers, która nie spotkała się, delikatnie mówiąc, z ciepłym przyjęciem (chociaż Maciejowi Kowalikowi przypadła do gustu, o czym możecie przekonać się, czytając jego recenzję). Nie spotkała się też z dużą krytyką. Jej los jest jednym z najsmutniejszych w tej branży – nie zainteresowała graczy. Podobno na raz grało w nią koło 7,5 tysiąca osób, co na grę opartą o rozgrywki sieciowe jest śmiesznie małą liczbą. Wydawca, firma Nexon, podawał LawBreakers jako główną przyczynę słabego wyniku finansowego. Szerzej o tym pisał jakiś czas temu Dominik Gąska.

10 kwietnia na Steamie pojawiła się nowa gra Boss Key Productions – Radical Heights. Oparta jest ona na popularnym modelu rozrywki battle royale (jakby było ich mało…), ale tym, co ją wyróżnia, jest estetyka lat 80.

Mamy zatem szereg sukcesów na początku kariery, potem przerwę, jedną porażkę oraz nową grę, która wyszła w trybie wczesnego dostępu. Co robi Cliff? Ostatni weekend chyba nie był dla niego miły. Zorientował się bowiem, że Epic Games, twórca Fortinite’a, zabiera mu członków studia. W swoim wpisie na Twitterze poprosił Epic, by zaprzestali tego niecnego procederu, zaznaczył przy okazji, że jest bardzo zadowolony z Radical Heights.

Kilka dni później na Twitterze Bleszinskiego wypowiedział się William McCaroll, jeden z byłych pracowników jego studia, który odszedł do Epic.

Przypomniał on byłemu szefowi, że pracownicy to przede wszystkim ludzie i mają prawo pracować tam, gdzie im się podoba.

Jak dalej będzie się rozwijać ta historia? Jakie są motywy Cliffa, który rzuca oskarżenia pod adresem Fortnite? Czy McCaroll jest memem, który wbił się na Twittera szefa Boss Key Productions, aby napsuć mu krwi? Oraz, co najważniejsze, czy osoby pracujące w branży gier to faktycznie ludzie? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi już wkrótce, bo wątpię, by Cliff po prostu wziął się za tworzenie kolejnej gry.

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Redaktor

A myślę, że właśnie powinien się wziąć za tworzenie gry. Teraz będzie mu ciężko, bo dostał łatkę “twórcy LawBreakers”, ale branża zna przypadki, że devi wracali do chwały i ja wierzę, że Cliff ma na tyle rozumu w głowie, by nie prowadzić wojenki Twitterowej i nie oskarżać wszystkich wkoło za swoje błędy. A jeśli nie ma, to niech odejdzie z branży.

indeed
Użytkownik

Oj to chyba Cliffa nie znasz – o słabą sprzedaż Lawbreakers już jakiś czas temu zdążył obwinić prasę 😉

Bartosz Witoszka
Redaktor

Tak, wiem, a przy okazji też PUBGa. Ale ze mnie jest marzyciel i wierzę w niemożliwe 😉

gseed
Użytkownik

Zamiast kopiować obecne trendy, Cliff mógłby zagrać na nostalgii i wyskoczyć na KS z duchowym spadkobierca jakiegoś hitu z lat 90 ;). Już widzę te góry pieniędzy jakimi gracze rzucają w monitory ;).

adwark
Użytkownik

Co się tu dziwić że przechodzą do Epica. Epic Games, studio które działa już od wielu lat, ma liczne sukcesy na koncie, twórcy jednego z najpopularniejszych silników gier, obecnie także mają kolejny hit w rozkwicie więc lekko mówiąc Epic Games to z pewnością dość bezpieczne miejsce do pracy. Natomiast studio Cliffiego? Zaliczyło mocną porażkę przy Lawbreakers, a kolejny tytuł to nic innego niż próba podpięcia się pod najnowszy hit sezonu w postaci Battle Royale, po tym jak rynek Battle Royale na PC został już podzielony między PUBG i Fortnite zostawiając reszcie okruszki, niczym za czasów wysypu gier typu moba, gdzie… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry