Złota rybka lepsza od 2/3 graczy Elden Ring. Umiesz jej dorównać?

Złota rybka lepsza od 2/3 graczy Elden Ring. Umiesz jej dorównać?

Złota rybka pokona Malenię z Elden Ring
Złota rybka pokona Malenię z Elden Ring
Źródło zdjęć: © YouTube | PointCrow
Arkadiusz Stando
18.09.2023 12:32

Elden Ring, niewątpliwie jedna z najtrudniejszych gier, okazuje się nie być wcale taka trudna, jeśli tylko dobrze się przygotujemy. Przy odpowiednim uzbrojeniu, z najtrudniejszym bossem poradzi sobie nawet złota rybka.

Elden Ring, kolejny soulslike wyprodukowany przez From Software, został wydany na początku 2022 roku. Gra zgarnęła w ubiegłym roku wiele nagród, w tym najbardziej prestiżową Game of The Year, czyli grę roku, w trakcie gali The Game Awards. To nie jedyna nagroda, którą tego dnia zgarnęli twórcy gry. Elden Ring dostał także tytuł najlepszej gry RPG roku, za najlepszą scenografię. Podczas naszej gali WP Imperatory również uznaliśmy Elden Ring za najlepszą grę roku.

Co jest tak magicznego w tej grze? Poziom trudności, mroczny i tajemniczy klimat, ale przede wszystkim tony satysfakcji i endorfin uderzających w nasz mózg, kiedy tylko pokonamy trudnego bossa po godzinach walki. Wielu graczy poległo i nie dało rady przejść gry do końca. Część poddała się nawet już na początku gry. Ale nie złota rybka o imieniu "Tortellini".

Youtuber znany pod pseudonimem PointCrow udostępnił nagranie, na którym widzimy jak złota rybka pokonuję Malenię, jednego z najtrudniejszych bossów Elden Ring (często uznawaną za najsilniejszą przeciwniczkę). Jak to się wydarzyło? Oczywiście złota rybka nie siedzi za sterami klawiatury czy pada, ale pływa sobie swobodnie w akwarium. Tam z kolei PointCrow ustawił czujniki przypisane do odpowiednich klawiszy, kiedy rybka dopływała w konkretną sekcję, postać w Elden Ring wykonywała atak, ruch czy też unik. Z resztą najlepiej zobaczcie to sami.

Według dostępnych w serwisie Steam danych, Malenię pokonało 35 proc. graczy, a więc złota rybka okazała się lepszym graczem od prawie 2/3 użytkowników. Przy okazji warto wspomnieć, że wielu z nich otrzymało pomoc od gracza Let Me Solo Her. To już legenda. Gość dołącza do walki przypadkowych graczy uzbrojony jedynie w katanę, bez żadnej zbroi - całkowicie nagi lecz ze słoikiem na głowie. Dla większości graczy to absurd, przecież on zginie od jednego uderzenia, prawda?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Złota rybka nie okazała się takim "chadem" jak Let me Solo Her, ale po kilku razach w końcu udało się jej pokonać Malenię. Oczywiście postać, którą sterowała rybka "Tortellini" pływająca w akwarium, była wcześniej solidnie wyexpiona. Niemniej, jest to wielkie i absurdalne osiągnięcie dla świata gier. Jeśli złota rybka wam zaimponowała, to przypominamy także o streamerce, która w Elden Ring grała przy pomocy własnych myśli.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)