Zmien skórke
Logo Polygamii

Zestawy Valve Index VR niedostępne w ponad 30 państwach

Zieloną wyspą (choć bardziej pasowałoby wyspami) w tym temacie pozostała Japonia.

Pod koniec listopada zeszłego roku pisałem dla Was o problemach z dostępnością Index VR, zestawami do wirtualnej rzeczywistości przygotowanymi przez Valve, które swoją premierę miały w czerwcu. Wtedy mowa była między innymi o Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a powodem tego było ogłoszenie Half-Life: Alyx, czyli spin-offu jednej z najbardziej kultowych gier ostatniego 30-lecia, która tworzona jest z myślą o wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości. 

Choć sama technologia traktowana jest jako ciekawostka branżowa, to jej wpływ jest coraz bardziej widoczny – własna kategoria na The Game Awards i innych branżowych plebiscytach. O ile same gogle potrafią odstraszyć ceną, koniecznością posiadania dobrego komputera (alternatywą jest PSVR na konsoli Sony) czy okablowaniem (wiem, kwestia subiektywna), to znajdują coraz więcej nabywców.

Valve ma ewidentnie powody do zadowolenia, bo po tym, jak ogłosiło, że do każdego Index VR dodawany będzie nowy Half-Life, sprzedaż znacznie podskoczyła i to tak bardzo, że zarówno całe zestawy, jak i pojedyncze elementy są obecnie niedostępne w ponad 30 państwach. Jak donosi serwis Road to VR, gogle i kontrolery można jeszcze kupić tylko w Japonii.

Gra będzie również dostępna na zestawach innych producentów (HTC Vive, Oculus Rift, Windows Mixed Reality), ale wygląda na to, że magia Valve znów zadziałała (Half-Life 2 zmusił graczy do zainstalowania Steama), a cena na poziomie 4670 złotych nie okazała się przeszkodą.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
3 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anogianos
Użytkownik

Mógłby jeszcze Microsoft udostępnić nowego xboxa dla dowolnego z tych zestawów, albo zrobić swój. Nie mam PC a konsoli Sony nie chce kupować…

Simplex
Użytkownik

To wielkiego wyboru nie masz.
https://www.oculus.com/quest/

anogianos
Użytkownik

Niestety wspomniany Alyx na queście nie zadziała z tego co czytałem. Ale trend mi się podoba . Wolałbym żeby zestawy VR były niezależne.

Simplex
Użytkownik

Zadziała – po podłączeniu kablem do PC.
Na MS nie ma co liczyć w sprawie VR.

Popularne wpisy

Popularne Gry