Zmien skórke
Logo Polygamii

Zainteresowanie zestawami Valve Index VR wzrosło po zapowiedzi Half-Life: Alyx

Czy kogoś to dziwi?

Zeszłotygodniowa przeciek z obozu Valve na nowo rozbudził nadzieje fanów, którzy z utęsknieniem czekali na epizod trzeci do Half-Life’a 2 czy ogłoszenie, że mityczny Half-Life 3 powstaje (albo przynajmniej informacje, że powstanie gry jest w ogóle rozważane przez Valve). Co prawda gracze nie dostaną żadnego z tych tytułów, ale zaprezentowany Half-Life: Alyx również wzbudził sporo emocji. Zwiastun obejrzało ponad osiem milionów ludzi, a liczba pozytywnych ocen to około 430 tysięcy – robi wrażenie.

Podobnie zresztą, jak napływające informacje o tym, że zwiększa się czas oczekiwania na zestaw gogli i kontrolerów VR produkowanych przez Valve. Index w dniu premiery (28 czerwca tego roku) nie wzbudził dużego zainteresowania – łatka kolejnych gogli VR (technologia nie jest jeszcze aż tak popularna) i dość zaporowa cena na poziomie 4669 złotych zrobiły swoje. Wszystko zmieniło się po zapowiedzi “Alyx” i informacji o tym, że Valve do każdego sprzedawanego zestawu będzie dodawało darmowy egzemplarz gry.

Efekt był prawie natychmiastowy i w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie wydłużył się czas oczekiwania na zestawy z Indeksem. Wcześniejsze “4-8 dni” zmieniło się na “przed 25 grudnia”. Portal VR Road dodaje, że dostępność na największym europejskim rynku gier wideo (Wielka Brytania) nie uległa pogorszeniu i zarówno pełen zestawy, jak i pojedyncze komponenty (gogle i kontrolery) będą dostarczane w normalnym terminie.

W polskiej wersji sklepu widnieje “mogą wystąpić opóźnienia w dostawie z powodu dużej liczby zamówień” – czyżby Simplex zrobił zapasy? Oczywiście żartuję, ale odkąd zacząłem czytywać Polygamię, to zawsze dziwiła mnie liczba komentarzy pod wpisami o tematyce VR. Dopiero potem zwróciłem uwagę, że większość z nich jest autorstwa Simpleksa. A jakie historie mnie ominęły, jeszcze z czasów starej redakcji (tej starej za czasów Pawła Olszewskiego), aż żałuję, że wtedy o Polygamii nie słyszałem.

Wracając do tematu, informacje o szybko znikających zestawach VR trochę kłócą się z niedawnymi słowami szefa Xboksa, zdaniem którego “nikt nie prosi o VR”. Oczywiście jego wypowiedź dotyczyła Xboksa One oraz nadchodzącego Project Scarlet i sposobu rozwoju tych platform, ale być może spodziewany sukces Half-Life: Alyx skłoni Phila Spencera do zmiany zdania.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

12
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
8 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ernest Voo
Użytkownik

@Simplex

Simplex
Użytkownik

Obecny! Nie, nie zrobiłem zapasów 😉 Indexa zamówiłem w preorderze i przy okazji poprawka:

“Index w dniu premiery (28 czerwca tego roku) nie wzbudził dużego zainteresowania”

Index w dniu premiery tak bardzo nie wzbudził zainteresowania, że w dniu premiery nie dało się go kupić. Terminy dostawy były na wrzesień:
https://www.roadtovr.com/valve-index-pre-order-price-knuckles-controllers/

Potem kolejka się rozładowała i pod koniec lipca można było zamówić gogle z dostawą od ręki.

princefluff
Użytkownik

Jaram się. To może być ten hit, na którego cały świat VR czeka.

Simplex
Użytkownik

Również się jaram jako fan serii Half-Life, w jedynkę grałem niedługo po premierze na karcie Riva TNT (Diamond Viper V550). Myślałem że jazda kolejką to jest prerenderowany filmik 😀
W dwójkę i epizody też grałem niedługo po premierze i dobrze wspominam.

Przy okazji, w HL1 można zagrać w VR na goglach Oculus Quest: http://www.lambda1vr.com
W Quake 1 i Quake 2 też można.

Simplex
Użytkownik

Skoro już mi Bartosz robi PR, to zareklamuję podcast poświęcony VR który prowadzę razem z Dominikiem Kowalskim. Już jutro nowy odcinek (71). Rozmawiamy w nim między innmi o Half Life VR, i nie tylko.
https://mkwadratpodcast.pl/
Jesteśmy na iTunes, Spotify, PodcastAddict (RSS).

Deniryer
Użytkownik

Ja po cichy liczę na sukces HL:Alyx, bo wtedy jest jakiś cień szansy na gry pokroju Cyberpunk, Dragon Age, The Witcher, RDR, Mass Effect 😉

Nawet jeżeli tylko najwięksi fani rzucili się na ten sprzęt to dobrze rokuje. Tak jak Galaxy Fold, którego jestem absolutnym fanem, ale nie prywatnie nie kupiłem, bo brak obsługi stylusa jak S pen, Wacom Pencil, czy Apple pencil to dla mnie zbyt duża wada – czekam na drugą generacje. Tak samo jak czekam na wysyp gier VR, które by mnie zainteresowały.

Popularne wpisy

Popularne Gry