Xbox i mniejsze rachunki za prąd. Microsoft szuka rozwiązania

Rosnące ceny energii elektrycznej dają się coraz mocniej we znaki. Gracze, tak chętnie korzystający z różnego rodzaju sprzętu, nie są wyjątkiem. Być może już wkrótce posiadacze konsol Xbox oraz PC zapłacą mniej za prąd.

Xbox series x
Xbox series x
Źródło zdjęć: © WP

08.11.2022 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ciężki jest żywot gracza. Nie dość, że rekomendowane ceny gier idą w górę (mowa o platformie Steam), to jeszcze drożeje sprzęt. Sony postanowiło podnieść ceny konsol PlayStation 5, będąc zmuszonym przez globalną sytuację ekonomiczną. A ta nie jawi się ostatnio w kolorowych barwach.

Jeśli dodamy do tego rosnące ceny prądu czy inflację, to okazuje się, że pasja, jaką jest gaming, staje się coraz droższa. Problem ten został poniekąd dostrzeżony przez Microsoft. Gigant branży szuka rozwiązania, które pozwoli graczom zaoszczędzić parę groszy na energii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niedawno pisaliśmy o różnicach między trybem Instant OnEnergy Saver w konsolach Xbox. Różnice są kolosalne i warto się z nimi zapoznać. Niektórym graczom umykała ta opcja, stąd niedawna aktualizacja systemu wprowadziła nowe, lepsze oznaczenia. Jednak Microsoft chce iść znacznie dalej.

Jez Corden natrafił się na ciekawą ankietę w aplikacji Xbox Insider, która "zawiera potencjalną listę nowych funkcji, które Microsoft testuje na konsolach Xbox i PC". O jakich funkcjach konkretnie jest mowa? Chodzi o tryb, który będzie mógłby zmniejszać liczbę klatek na sekundę lub rozdzielczość, w celu mniejszego zużycia energii. Taki trochę downgrade na życzenie.

Warto podkreślić, że cały czas mówimy o ankiecie i nie ma gwarancji, że takie rozwiązania zostaną zaimplementowane na PC oraz Xbox. Jednak faktem jest, że problem rosnących cen prądu został dostrzeżony przez Microsoft.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.