Xbox Game Pass otrzyma wiele polskich gier. Umowa już podpisana

Xbox Game Pass otrzyma wiele polskich gier. Umowa już podpisana

Tańszy Xbox Game Pass z reklamami?
Tańszy Xbox Game Pass z reklamami?
Źródło zdjęć: © Xbox
29.06.2023 10:50

Polski deweloper 11 bit studios podpisał umowę z Microsoftem, na mocy której usługa Xbox Game Pass zostanie wzbogacona o "wybrane gry z portfolio" i nie chodzi jedynie starsze produkcje, ale przede wszystkim te nadchodzące.

To już pewne. W usłudze Game Pass znajdziemy jeszcze więcej polskich gier. 11 bit studios podpisuje umowę z amerykańskim gigantem, której głównym założeniem jest udostępnianie nowych gier w dniu premiery.

Dariusz Wolak, Menedżer ds. relacji inwestorskich, przekazał redakcji StockWatch, że "nie jest to umowa dotycząca tylko "starych" gier, ale przede wszystkim wybranych, nowych produktów". Niestety, tytuły tych gier są skrzętnie ukrywane, ze względu charakter umowy.

Ambitne plany 11 bit studios

Przyjrzyjmy się planom polskiego 11 bit studios. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że firma tworzy własne gry, ale jednocześnie realizuje się w postaci wydawcy. Oto nadchodzące projekty:

Niestety, jesteśmy trzymani w niewiedzy, ale ten stan zmieni się już wkrótce.

W ocenie spółki udostępnienie gier w programie Game Pass będzie miało istotny, pozytywny wpływ na wyniki finansowe spółki w kolejnych okresach. Lista gier objętych umową zostanie ogłoszona w późniejszym terminie

11 bit studioskomunikat giełdowy


Co istotne, w katalogu Game Pass znajdują się już dzieła rodzimego dewelopera: This War of Mine: Final Cut, Frostpunk.

Microsoft stawia na Polskę

Gigant z Redmond "rozgościł się" na naszym podwórku. Niedawno informowaliśmy o podpisaniu nowej umowy z polskim People Can Fly. Owocem tej współpracy ma być duża gra z segmentu AAA ("Projekt Maverick"), w pełni finansowana przez Microsoft, którzy przeznaczy na ten cel od 30 do 50 mln dolarów.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)