World of Warcraft na silniku Unreal Engine 5. Tak mógłby wyglądać

Jak wyglądałby World of Warcraft na silniku Unreal Engine 5? Odpowiedź pomoże nam uzyskać jeden z miłośników tego uniwersum.

World of Warcraft w odświeżonej wersji
World of Warcraft w odświeżonej wersji
Źródło zdjęć: © YouTube

14.02.2022 15:32

World of Warcraft doczeka się remake’u, a będzie nim fanowski Project Grunt: Orgrimmar. Za tę ambitną, trzecioosobową produkcje odpowiada internauta o pseudonimie AXCEL. Ogrom pracy robi wrażenie i pozwala widzom zagłębić się w świat Warcrafta.

Jak sam twórca przyznaje, projekt jest tworzony czysto hobbystycznie i nie będzie dążył do wydania pełnoprawnej produkcji. Zwłaszcza, że pracuje w pojedynkę, a to, przy tam wymagającym silniku jak Unreal Engine 5, mogłoby okazać się "trochę" czasochłonne.

Warto śledzić oficjalny profil tego artysty na Twitterze, na łamach którego dzieli się on ze społecznością postępami nad pracą. Axcelion nie jest też jedynym twórcą tego typu remake'ów. Niedawno zobaczyliśmy równie imponującą przeróbkę Skyrima na silniku Unreal Engine 5.

Będąc w temacie silników do tworzenia gier, warto przypomnieć, że Unity niedawno ogłosiło nowy projekt, który umożliwi tworzenie realistycznych postaci.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.