W kalejdoskopie: Superhot. Polska gra światowym hitem

W kalejdoskopie: Superhot. Polska gra światowym hitem

W kalejdoskopie: Superhot. Polska gra światowym hitem
Maciej Kowalik
26.02.2016 10:51, aktualizacja: 26.02.2016 12:12

Paweł Olszewski twierdzi, że zagrać TRZEBA. A co sądzą o polskiej grze inni recenzenci? Spoiler: są zachwyceni.

Uff. Odetchnąłem wczoraj z ulgą. No dobra, odetchnąłem kilka dni wcześniej, gdy redakcyjni koledzy powiedzieli mi, że SuperHot to dużo więcej, niż jedna ciekawa mechanika. Czytaliście naszą recenzję? Polecam uzupełnić ją prezentacją rozgrywki z komentarzem Rafała Kurpiewskiego.

Ale czy to nie jest tak, że podoba nam się, bo kibicujemy polskim produkcjom i straciliśmy do nich dystans? Sprawdźmy.

SUPERHOT LAUNCH TRAILER (no esrb)

Na Metacritic średnia ocen przemielona przez supertajny algorytm strony wynosi aktualnie 85/100. Średnia ocen użytkowników to 7,7/10. Póki co to szósta najlepiej oceniana gra na tę platformę. Co piszą recenzenci?

Peter Brown z GameSpotu wystawił 8/10. Gra mocno go zaskoczyła.

Na Polygonie gra dostała 9/10. Philip Kollar już na wstępie przyznaje, że w coś takiego jeszcze nie dane mu było zagrać. Docenia wszytą w grę opowieść do tego stopnia, że woli unikać spoilerów. Przyznaje też, że początkowo trudno mu było przestawić się na unikalny pomysł na rozgrywkę, ale nawet gdy ginął często, to nie czuł frustracji. On też został mile zaskoczony przez polską produkcję.

Kampania zajęła mu dwie lub trzy godzinki, ale wcale na to nie narzeka. Jego zdaniem to idealna długość, by nie zamęczyć gracza. A potem zostają jeszcze tryby dodatkowe.

IGN wystawił 7,5/10. Alanah Pearce skupia się przede wszystkim na mechanice gry i tym, jak uzależniające jest rozgryzanie każdego starcia, które w innych grach trwałoby kilka sekund, a tu urasta do rangi nielichej zagadki. Ale...

Alanah nazywa Superhot solidnym pierwszym krokiem ku świetnej grze.

Videogamer i kolejne 9/10. Tym razem od Toma Orry'ego, który sądzi, że Superhot będzie po latach wymieniany w gronie klasyków niezależnego gamedevu.

Orry również należy do recenzentów, którzy doceniają fakt, że choć wydawało nam się, że o Superhot wiemy wszystko od dawna, to gra i tak zaskakuje.

Mało? Dorzućmy jeszcze opinię pewnego cynicznego Brytyjczyka. Spoiler: podoba mu się.

► WTF Is... - SUPERHOT ?

Na koniec zestawienie ocen z innych serwisów:

Super? Super. Hot.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)