W co warto zagrać? Najlepsze premiery gier w sierpniu 2022

W co warto zagrać? Najlepsze premiery gier w sierpniu 2022
03.08.2022 12:47
Cult of the Lamb od Massive Monster
Cult of the Lamb od Massive Monster
Źródło zdjęć: © Cult of the Lamb

Premiery gier w sierpniu? Temat się dopiero rozkręca, bo na rynek ma trafić jeszcze parę ciekawych tytułów. Poniżej lista wybranych produkcji, które warto mieć na uwadze. Zahaczymy zarówno o PC, jak i konsole.

Cult of the Lamb

Indoktrynacja może iść w parze z grą o uroczej owieczce? Cult of the Lamb pokazuje, że tak. Załóż sektę, odprawiaj czarne msze, rekrutuj nowych sekciarzy i stawaj się coraz potężniejszy. Tylko nie zapomnij o tym, że trzeba dbać o potrzeby swoich poddanych i czasem ich nakarmić. Ta ładna gra 2D jest tytułem akcji z elementami roguelike, ale także symulatorem prowadzenia własnej sekty. W skrócie będzie dużo walki oraz zarządzania całą społecznością i dbania o jej rozwój. No dobra, to kto teraz zostanie złożony w ofierze? Trzeba kogoś wybrać…

Premiera: 11 sierpnia 2022

Platformy: PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

Rollerdrome

Lubisz Tony Hawk's Pro Skater? To dobrze się składa, bo w grze Rollerdrome jest wiele podobieństw… tak jakby. Co prawda nie ma w niej jeżdżenia na deskorolkach, ale za to są rolki i zaskakująco dużo przemocy w postaci strzelania z broni palnej. Przepraszam jeśli ten opis gry zabrzmiał nietypowo, ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że niczego tu nie zmyślam. Rollerdrome pozwala walczyć na śmierć i życie, a wszystko odbywa się w skateparku. Grafika wygląda na tak zwany cel-shading, co moim zdaniem dodaje wszystkiemu uroku.

Premiera: 16 sierpnia 2022

Platformy: PC, PlayStation 5, PlayStation 4

Thymesia

Lubisz klimaty z Bloodborne? Thymesia wydaje się być podobna. Ten nowy soulslike ma premierę przesuniętą na 18 sierpnia 2022 r., więc już niebawem będzie można go przetestować. Imię naszej postaci to Corvus, a głównym zadaniem jest uczestniczenie w dynamicznych pojedynkach i eksplorowanie upadłego królestwa. Trzeba podkreślić, że Corvus stracił pamięć, a gracze spróbują ją stopniowo przywracać, co przełoży się na finał gry – nasze sukcesy i porażki zaowocują różnymi wersjami zakończenia.

Premiera: 18 sierpnia 2022

Platformy: PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5

Saints Row

Restart serii Saints Row na pewno podekscytuje wiele osób, ale trzeba zwrócić uwagę na fakt, że gra stawia na odrobinę inny styl. Krótko mówiąc, Saints Row z 2022 r. pod względem wizualnym przypomina Fortnite, co niektórym się spodoba, a innych odrzuci. Poza tym można tu liczyć na szaloną rozgrywkę w otwartym świecie, masę strzelanin i pościgów samochodowych, a także sporo poczucia humoru.

Premiera: 23 sierpnia 2022

Platformy: PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

Destroy All Humans! 2 – Reprobed

Destroy All Humans! 2 Reprobed to kolejna gra z dużą porcją chaosu i szaleństwa. Wcielimy się w przedstawiciela pozaziemskiej cywilizacji, a następnie zabierzemy za ostrą demolkę w sandboksowej mapie. Tytuł oferuje sporo szalonych broni, możliwość latania za pośrednictwem plecaka odrzutowego, a nawet statku kosmicznego o klasycznym wyglądzie UFO. Remake wiernie oddaje rozgrywkę z oryginału, lecz wnosi liczne usprawnienia pod kątem gameplayu oraz grafiki.

Premiera: 30 sierpnia 2022

Platformy: PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)