Valorant trafi na urządzenia mobilne

Valorant trafi na urządzenia mobilne

Valorant
Valorant
Źródło zdjęć: © playvalorant.com
05.06.2021 15:32

To już rok, a nawet trochę więcej, od kiedy premierę miał Valorant. Strzelanka Riot Games zadebiutowała 2 czerwca 2020 roku, a z okazji jej pierwszych urodzin gracze dostali niespodziankę - zapowiedź wersji mobilnej.

Riot Games przygotowało szereg wydarzeń z okazji pierwszych urodzin Valoranta - strzelanki drużynowej, która stanowi konkurencję przede wszystkim dla CS: GO. Cały zestaw wydarzeń nazwano RK1 VALORANT. To z pewnością ciekawa i istotna dla graczy kwestia, jednak zdaje się, że to zapowiedź wersji mobilnej może być ważniejsza.

Niestety póki co informacje na temat mobilnego Valoranta są dość enigmatyczne. Tak naprawdę nie wiemy jeszcze czym ta gra będzie.

Z wypowiedzi płynie jednak jasny przekaz - serwery nie będą wspólne. Valorant na PC ma być grą o wysokiej jakości, ma być stale rozwijana i wydawca nie chce utrudniać sobie zadania próbując godzić rozgrywkę mobilną z tą znaną z komputerów stacjonarnych.

Nie wiadomo, czy mobilny Valorant będzie portem wersji pecetowej, czy może jednak będzie to inna, ale podobna gra. Nie wiemy też na kiedy jest zaplanowana jej premiera. Anna Donlon, producent wykonawczy Valoranta, powiedziała tylko, że nie może nic obiecać, ale ma nadzieję, że wersja mobilna pojawi się w ciągu roku.

Nie tylko wersja mobilna

Poza zapowiedzią wersji mobilnej, pojawiły się również informacje na temat możliwości wydania Valoranta na konsole. Tu jednak sprawa jest w wiele wcześniejszej fazie, można powiedzieć, że nie jest to nic pewnego, ale z pewnością jest to jeden z rozważanych kierunków. Głównym problemem ma być trudność zgrania ze sobą pada i rodzaju rozgrywi, którą oferuje strzelanka Riot Games.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)