Ukończył ponad 300 gier. Ma 86 lat i "planuje grać tak długo, jak to możliwe"

Ukończył ponad 300 gier. Ma 86 lat i "planuje grać tak długo, jak to możliwe"

"Nie jestem profesjonalnym graczem, ale wielkim fanem", przyznaje Yang Binglin
"Nie jestem profesjonalnym graczem, ale wielkim fanem", przyznaje Yang Binglin
Źródło zdjęć: © Facebook
15.06.2021 12:34

86-letni Yang Binglin uwielbia gry i wcale się tego nie wstydzi. Prowadzi nawet własny kanał streamingowy. Jego przygoda rozpoczęła się, gdy wraz z wnukami po raz pierwszy zagrał na PlayStation i dziś ma na koncie ukończone ponad 300 tytułów.

Mimo rozwoju branży gier wiele osób wciąż uważa, że to rozrywka skierowana przede wszystkim do młodszego pokolenia. Jednak pochodzący z Chin Yang Binglin całkowicie przeczy tej teorii, a z pewnością znajdzie się wiele innych, podobnych przykładów. 

Yang Binglin został wprowadzony w świat gamingu przez swoje wnuki, które zachęciły go do grania na pierwszym PlayStation. Od tego czasu gra nadal, mimo że skończył już 86 lat. Jak sam przyznaje, doskonale się bawi, grając zarówno samodzielnie, jak i z rodziną. Czasami żartuje, że to jego sekret długowieczności. 

South China Morning Post opublikowało wideo, w którym Yang Binglin opowiada o swoim hobby. Możemy się z niego dowiedzieć, że sam ukończył już ponad 300 gier i jest na bieżąco ze wszystkimi premierami. Przyznaje, że ograł już takie tytuły jak Red Dead Redemption 2, Ghost of Tsushima czy Cyberpunk 2077

Jego przygoda z nowoczesną technologią rozpoczęła się jednak wcześnie, ponieważ pracował jako inżynier. Dziś 86-latek jest na tyle "wkręcony" w hobby, że tworzy nawet notatki dotyczące strategii przejścia poszczególnych tytułów i porady. Pisał również recenzje głośnych gier, jak chociażby God of War 3

Gry są częścią jego życia i znajduje na nie regularnie czas pomiędzy treningami ping-ponga a codziennymi obowiązkami. Hobby Yanga związane z grami jest wspierane przez jego rodzinę, która uważa je za zdrowe dla niego. W 2018 roku wnuczka pomogła mu nawet utworzyć kanał, na którym 86-latek może streamować swoją rozgrywkę. Ma ok. 200 tys. widzów. 

Młodszym graczom przypomina, że żadne hobby nie może przysłonić codziennych obowiązków, ale należy się nim cieszyć i odpowiednio zarządzać swoim czasem. 

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)