Twitch udaje, że walczy z półnagimi paniami w basenach. Ma radę dla użytkowników

Strona głównaTwitch udaje, że walczy z półnagimi paniami w basenach. Ma radę dla użytkowników
01.05.2021 14:25
Półnagie streamerki podbijają Twitcha
Półnagie streamerki podbijają Twitcha
Źródło zdjęć: © Twitch

Już od ponad miesiąca serwis dla graczy dominują półnagie streamerki pływające na dmuchanych bananach, w basenikach dla dzieci. Polityka Twitcha na to zezwala, więc fale krytyki zdają się na nic. Teraz serwis w pewien sposób reaguje na sytuację, ale decyzja firmy pozostawia sporo do życzenia.

bErbCjNh

Nic nie wskazuje na to, jakoby streamerki z basenów miały zniknąć z Twitcha. Jeśli nie słyszeliście jeszcze o tej historii, polecam zajrzeć do artykułu Pawła Hekmana. Tak zwana "hot tub meta" nie łamie regulaminu serwisu, który zezwala na streamowanie w stroju kąpielowym "w odpowiednim kontekście".

Co robi więc Twitch? Poleca przycisk "nie interesuje mnie to"

Jeśli przeszkadzają ci streamerki pływające na dmuchanych bananach, to po prostu użyj przycisku "nie interesuje mnie to" – tak polecał zrobić przedstawiciel serwisu Twitch.tv, Marcus "djWHEAT" Graham . Stwierdził także, że są świadomi rozczarowania wśród niektórych użytkowników czy streamerów. Serwis podobno przygląda się sprawie, ale nie widać, jakoby miało się cokolwiek zmienić.

Wielu streamerów uważa, że to działanie Twitcha jest niewystarczające. Sądzą, że serwis powinien zaktualizować swoje warunki korzystania z usługi, aby dopuszczanie treści o charakterze seksualnym zostało ograniczone. Jak dotąd Twitch nie ukarał "streamerek z gorących kąpieli", co oznacza, że zawartość transmisji nie złamała jeszcze żadnych wytycznych.

bErbCjNj
Seksafera na Twitchu. "Kazał mi pojękiwać, gdy się onanizował"
Seksafera na Twitchu. "Kazał mi pojękiwać, gdy się onanizował"

Graham dodał, że treści o zabarwieniu seksualnym i wulgarnym są nadal sprzeczne z wytycznymi platformy i Twitch "podejmie działania", jeśli zostaną zgłoszone takie przypadki. Wygląda na to, że przedstawiciele serwisu chyba jednak nie przyglądali się temu, co dzieje się podczas transmisji. Graham sam przyznał, że ich nie oglądał, ponieważ na Twitchu sięga tylko po to, co go interesuje.

bErbCjOf