To już koniec. Nie będzie więcej PlayStation 4

To już koniec. Nie będzie więcej PlayStation 4

PS4 odchodzi do historii
PS4 odchodzi do historii
Źródło zdjęć: © Pixabay
11.08.2022 09:33, aktualizacja: 13.08.2022 10:38

Wszystko wskazuje na to, że konsola PlayStation 4 kończy swój cykl produkcyjny. Sony nie raportuje już wysyłek tego sprzętu do sklepów. Tym sposobem można oszacować ostateczny wynik sprzedażowy, a ten robi wrażenie.

Stało się. Sony oficjalnie kończy produkcję swojej konsoli PlayStation 4. Firma nie ujawnia już danych dotyczących sprzedaży konsoli, co pozwala wywnioskować, że zakończył się cykl produkcyjny. "Staruszek" ma już swoje lata - konsola oficjalnie zadebiutowała w listopadzie 2013 r. i przez niespełna dekadę "wykręciła" niezły wynik.

Wynik, jaki uzyskał sprzęt od Sony, jest bez wątpienia sukcesem dla firmy. Daniel Ahmad - starszy analityk w Niko Partners - szacuje, że PlayStation 4 rozeszło się w liczbie 117,2 mln sztuk. Poprzeczka jest zawieszona wysoko. Jaki sprzęt uzyskał lepsze wynik od PlayStation 4?

  • Game Boy wraz z Game Boy Color sprzedały się w liczbie 118,7 mln sztuk
  • Nintendo DS - 154 mln
  • PlayStation 2 - ponad 155 mln
  • Nintendo Switch, mimo tego że sprzedaż wyhamowała, ma szansę pobić PS4 do końca roku. Aktualnie jest to 111 mln egzemplarzy

Pozostaje pogratulować i powspominać wspaniałe czasy, gdy PlayStation 4 oferowało godziwą rozrywkę. Czy PlayStation 5 sprzeda się w podobnej liczbie? Czas pokaże, jednak nie jest tajemnicą, że istnieje problem z dostępnością sprzętu.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)