Teraz naprawdę wiemy już wszystko. Tekken 7: tak walczy premier Polski

Teraz naprawdę wiemy już wszystko. Tekken 7: tak walczy premier Polski
Adam Bednarek

21.03.2021 21:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już wcześniej wiedzieliśmy co nieco o Lidii Sobieskiej, premier Polski w Tekkenie 7. Teraz jednak możemy zobaczyć ją w akcji, bo do sieci trafił zwiastun prezentujący postać.

Lidia Sobieska to "potęga polskiego karate". Z wcześniejszych informacji, które trafiły do sieci, wiedzieliśmy, że została premierką w "bardzo młodym wieku". 

Suche fakty to jedno. Teraz możemy zobaczyć polską wojowniczkę w akcji i samemu przekonać się, czy szacunek, jakim Sobieską darzył Heihachi - znana z serii Tekken postać - był na miejscu. 

Na pewno miłym akcentem jest fakt, że bohaterka mówi po polsku. Widać, że twórcy zadbali nawet o takie drobne smaczki.

Wcześniej dywagowano, że postacią z Polski może ostatecznie okazać się Ciri z "Wiedźmina". Pod koniec lutego dowiedzieliśmy się, że nowa postać w "Tekken 7" to "premier Polski".

Barnaba miał okazję zadać kilka pytań Katsuhiro Haradzie, twórcy i producentowi serii Tekken. Jak sam przyznał, pomysł na polską postać chodził za autorami od dawna. Sam Harada odwiedził nasz kraj, by "zaczerpnąć lokalnego powietrza, porozmawiać z mieszkańcami", szukając w ten sposób inspiracji. 

 Osobiście wierzę, że to, w jaki sposób dana osoba zostaje liderem, niezależnie czy politycznym, czy nie, powinno zależeć od jej umiejętności. Nie koncentrowałem się więc szczególnie na wyborze płci. Ale nie zaprzeczam, że pewną inspiracją było to, co zobaczyłem podczas wizyty w Polsce - różne, prawdziwe wojowniczki, które są bardzo aktywne w waszym kraju.

Mimo że autorzy "Tekkena 7" nie wzorowali się na konkretnej postaci historycznej, i tak możemy być dumni, że "polskie wojowniczki" zrobiły na Japończykach wrażenie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)