Tencent przejmuje System Shocka 3

Strona głównaTencent przejmuje System Shocka 3
21.05.2020 18:50
Tencent przejmuje System Shocka 3

Czy pod skrzydłami chińskiego giganta w końcu się uda?

bEKjcvRx

Zespół OtherSide Entertainment, który od końca 2015 roku pracował nad System Shockiem 3, poinformował o przejęciu gry w całości przez Tencenta. Wygląda na to, że chiński gigant przejął nie tylko prawa do tytułu, ale zajmie się też produkcyjną stroną gry.

Zdaje się to być zwieńczeniem problemów w OtherSide, o których zaczęliśmy słyszeć na początku tego roku. Pojawiły się wtedy informacje o opóźnieniach w pracach nad grą i zwolnieniu większości odpowiedzialnego za nie zespołu.

Wszystko to z powodu rozstania się rok wcześniej z ówczesnym wydawcą System Shocka 3 - firmą Starbreeze. Popadła ona w problemy finansowe i w ich wyniku sprzedała prawa do tytułu bezpośrednio developerowi. Ten zaś postanowił szukać innego inwestora na własną rękę i najwyraźniej w końcu mu się udało.

Kilka dni po tym, jak serwis VGC zauważył przejęcie strony internetowej System Shocka 3 przez Tencent, informacja stała się oficjalna. Na Twitterze OtherSide Entertainment pojawiły się dwa wpisy, głoszące: Nie jest więc do końca jasne, czy OtherSide będzie miało jakikolwiek udział w dalszych pracach nad System Shockiem 3. O tym dowiemy się zapewne w niedalekiej przyszłości.

System Shock: Medical Level Full Gameplay - Nightdive Studios

Tymczasem zespół Night Dive Studios, pracujący nad remakiem pierwszej części System Shocka, potwierdził PC Gamerowi, że to on jest ciągle właścicielem praw do całej serii. Dominik Gąska

Udostępnij:
bEKjcvSv