Tencent przejmuje System Shocka 3

Tencent przejmuje System Shocka 3

Tencent przejmuje System Shocka 3
21.05.2020 18:50, aktualizacja: 26.05.2020 19:27

Czy pod skrzydłami chińskiego giganta w końcu się uda?

Zespół OtherSide Entertainment, który od końca 2015 roku pracował nad System Shockiem 3, poinformował o przejęciu gry w całości przez Tencenta. Wygląda na to, że chiński gigant przejął nie tylko prawa do tytułu, ale zajmie się też produkcyjną stroną gry.

Zdaje się to być zwieńczeniem problemów w OtherSide, o których zaczęliśmy słyszeć na początku tego roku. Pojawiły się wtedy informacje o opóźnieniach w pracach nad grą i zwolnieniu większości odpowiedzialnego za nie zespołu.

Wszystko to z powodu rozstania się rok wcześniej z ówczesnym wydawcą System Shocka 3 - firmą Starbreeze. Popadła ona w problemy finansowe i w ich wyniku sprzedała prawa do tytułu bezpośrednio developerowi. Ten zaś postanowił szukać innego inwestora na własną rękę i najwyraźniej w końcu mu się udało.

Kilka dni po tym, jak serwis VGC zauważył przejęcie strony internetowej System Shocka 3 przez Tencent, informacja stała się oficjalna. Na Twitterze OtherSide Entertainment pojawiły się dwa wpisy, głoszące: Nie jest więc do końca jasne, czy OtherSide będzie miało jakikolwiek udział w dalszych pracach nad System Shockiem 3. O tym dowiemy się zapewne w niedalekiej przyszłości.

System Shock: Medical Level Full Gameplay - Nightdive Studios

Tymczasem zespół Night Dive Studios, pracujący nad remakiem pierwszej części System Shocka, potwierdził PC Gamerowi, że to on jest ciągle właścicielem praw do całej serii. Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)