Zmien skórke
Logo Polygamii

Prawa do System Shocka 3 trafiły do developera

mat. prom.
Starbreeze Studios sprzedaje je w ramach restrukturyzacji.

Studio Starbreeze w krótkiej notce na swojej stronie internetowej poinformowało o odsprzedaniu praw do System Shocka 3 pracującemu nad grą developerowi – firmie OtherSide Entertainment. Stworzy więc ona (miejmy nadzieję) kontynuację kultowej gry własnym sumptem.

Starbreeze, znane wcześniej z Riddicka i FPS-owego Syndicate mocno podupadło po katastrofalnej premierze Overkill’s The Walking Dead. Aktualnie firma przechodzi restrukturyzację, której częścią jest właśnie sprzedaż wspomnianych praw. Jednocześnie Starbreeze odzyskać ma zainwestowane w produkcję gry pieniądze.

Nie wiadomo dokładnie, o jakich kwotach jest tutaj mowa. Wiemy jedynie, że w 2017 roku – gdy Starbreeze pozyskało prawa do System Shocka 3 – obiecywało zainwestowanie w projekt 12 milionów dolarów. Mikael Nermark – pełniący rolę CEO Starbreeze – uważa, że taki ruch jest dla firmy słuszny, ale wyraził rozczarowanie faktem, że nie uda jej się ukończyć projektu wraz z OtherSide.

Warto wspomnieć, że Starbreeze kupiło prawa właśnie od OtherSide, obejmując nad projektem rolę wydawcy. Teraz powróci on całkowicie pod kontrolę (ale i finansowanie) twórców, którzy – można przypuszczać – musieli w tym celu zwrócić pozyskane od Starbreeze pieniądze.

Wszystko więc teraz w rękach OtherSide, firmy założonej i zarządzanej przez Warrena Spectora. Ten legendarny designer był swego czasu jedną z głównych sił sprawczych w studiu Looking Glass, które dało graczom właśnie System Shocka i Thiefa. Później zaś, po przejściu do Ion Storm, stworzył Deus Exa. Jest więc jak najbardziej właściwą osobą na właściwym miejscu.

Pytanie, czy to wystarczy.

Dominik Gąska

 

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik

To chyba nie tak. Starbreeze kupiło prawa wydawnicze od Otherside a teraz je sprzedaje z powrotem, pewnie w zamian za to, co do tej pory zainwestowali.

claven
Użytkownik

Zobaczymy, co OtherSide zrobi z tą marką. Ich poprzednia produkcja była porażką, a to przecież wznowienie jednej z najważniejszych gier w karierach Spectora i Neuratha: https://www.metacritic.com/game/pc/underworld-ascendant

Popularne wpisy

Popularne Gry