Tencent największym udziałowcem w Funcom

Tencent największym udziałowcem w Funcom

Tencent największym udziałowcem w Funcom
Bartosz Witoszka
30.09.2019 19:37

Kolejna firma częścią chińskiego molocha.

Tencent to jedna z największych korporacji na świecie, która pod swoimi skrzydłami ma wiele spółek z różnych gałęzi przemysłu i technologii nowoczesnych. Jednym z zakresów jej działalności są giereczki i tak od kilku już lat firma sukcesywnie przejmuje… to znaczy rozpoczyna współpracę z kolejnymi dużymi rybami naszej branży. Riot Games, Epic, Ubisoftu czy Paradoksu chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, ale warto wspomnieć też o Supercell (fiński deweloper gier mobilnych), Frontier (twórca wszelkiej maści tycoonów, w tym Jurassic World Evolution, które zachwyciło Aśkę) czy Miniclip (właściciel strony z grami przeglądarkowymi).

325348707136713330

Funcom, niezależny do tej pory, twórca i wydawca gier z norwegii ma na swoim koncie ukochane przez polyemrtykę Tatianę The Longest Journey i Dreamfall, czy świeższe Conan Exiles, The Secret World i Mutant Year Zero: Road to Eden. Conan, mimo że na pierwszy rzut oka nie wydawał się zbyt zachęcający (choć Krzyśkowi się podobało!), to okazał się dla norwegów ratunkiem, o czym pisał dla Was - kolejny wspominany dziś przeze mnie “emeryt” - Patryk w marcu 2017 roku. Od tego czasu studio jest na fali wznoszącej, co pozwoliło na dalsze karmienie rozszerzeniami swojej kury znoszącej złote jaja, a także inwestycje w nowe projekty. W lutym tego roku studio zapowiedziało, że stworzy trzy gry na podstawie Diuny Franka Herberta (wpis wiedźmy Asi o tutaj). Co ciekawe, w 2020 roku ma pojawić się film Diuna w reżyserii Denisa Villeneuve’a, za którego opracowania odpowiada wytwórnia Legendary Entertainment.

Wychodzi na to, że obie te firmy będą teraz ze sobą ściśle współpracować, ponieważ Tencent nabył wszystkie akcje należące do norweskiego KGJ Capital SA, który był dotychczas największym udziałowcem Funcomu - a konkretnie chodzi o 29% udziałów. CEO norweskiego studia, Rui Casais, powiedział:

Na razie nie wiadomo, czy przetasowania w zarządzie firmy doprowadzą do poważniejszych zmian jeśli chodzi o plany firmy na nadchodzące lata, a te, jak wspominałem, są związane z Conan Exiles i z grami (a także filmem) na podstawie powieści Franka Herberta. Jako że chińska korporacja nie cieszy się raczej dużą popularnością wśród graczy - po uaktywnieniu się Epic Games Store jest jeszcze gorzej - spodziewam się solidnego jojczenia z ich strony.

Conan Exiles - Mounts Announcement Teaser

A tymczasem do Conan Exiles zapowiedziano nowy dodatek, który wprowadzi do gry wierzchowce. Rozszerzenie będzie darmowe dla wszystkich, choć jeśli zdecydowaliście się na zakup przepustki sezonowej na drugi rok wsparcia, to dostaniecie znacznie więcej bonusów do wykorzystania w formie DLC, Jeźdźcy Hyborii. Rozszerzenie ma się pojawić w grudniu na PC, PS4 i Xbox One.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)