Zmien skórke
Logo Polygamii

Techland nie porzucił swojego dziecka - nowa zawartość do Dying Light w drodze

Lubię ich.

Lubię Techland za ich robotę. Mimo upływu tylu lat wciąż dodają nową zawartość, planują kolejne wydarzenia i są na bieżąco z trendami. Nie zmieniło się to również podczas prac przy tworzeniu kontynuacji. Portal Gamesindustry.biz przeprowadził wywiad z Tymonem Smektała, głównym projektantem studia, z którego wynika, że dodatkowa zawartość do Dying Light jest nadal tworzona.

Przed tegorocznymi targami E3 zespół odbył spotkanie dotyczące pracy nad pierwszą częścią. Okazuje się, że jest jeszcze kilka elementów, które studio chce wprowadzić do swojej gry. W tej chwili pracuje nad nimi mały zespół – reszta ekipy skupia się przede wszystkim na Dying Light 2. A warto zaznaczyć, że ciągła praca nad jedynką stanowi podstawę dochodową firmy. W 2018 roku sprzedano więcej egzemplarzy niż w 2017, w którym z kolei odnotowano większą sprzedaż niż w 2016 roku. Mimo wszystko zarobki nie są jedynym powodem do kontynuowania prac.

Wspieraliśmy grę z dwóch powodów. Pierwszy z nich jest wiarą w naszą społeczność. Wierzymy, że będzie ona najbardziej istotną częścią przy zdobywaniu informacji na temat Dying Light 2. Drugim powodem, dla którego wspieraliśmy grę tak długo, jest możliwość wprowadzenia coraz bardziej szalonych i kreatywnych rzeczy, a także sprawdzenie pomysłów na elementy rozgrywki, przy których nie byliśmy pewni.

W skrócie mowa jest o tym, iż studio mogło przeprowadzić szereg testów w pierwszej części dla sprawdzenia reakcji graczy. Można powiedzieć, że tak długie wsparcie zrobiło z Dying Light królika doświadczalnego. Spora popularność przekładała się na wiele opinii (kilka tysięcy grających kilka lat po premierze na Steamie). Jestem ciekaw tej nowej zawartości, ponieważ możemy oczekiwać czegoś eksperymentalnego przed samą premierą drugiej części, która zadebiutuje już wiosną 2020 roku.

Mimo wszystko zakończę wiadomość miłym akcentem o Dying Light 2. Wiemy, że jednym z najważniejszych elementów gry będą podejmowane decyzje. Dzięki nim wybierzemy sobie nie tylko wrogów, lecz także dostęp do zamkniętych regionów. Techland ujawnił, że za pierwszym przejściem gracze doświadczą jedynie 50% zawartości – co robi wrażenie. Tymon zaznaczył, że takie zmiany nastąpiły po zwróceniu uwagi na błędy z pierwszej części. Historia była w niej przeprowadzona liniowo, a sam protagonista podejmował wiele kontrowersyjnych decyzji, które były podyktowane wyborem scenarzystów – a nie decyzją graczy. Dodatkową nadzieją może być legendarny pracownik, który współpracuje z Techlandem.

Cieszę się, że zwrócono uwagę na ten słabszy element, zwłaszcza przy produkcji kontynuacji, ponieważ w moim odczuciu fabuła była jedną z największych wad Dying Light. Mimo zdobytych nagród, sprzedanych milionów egzemplarzy i tak wielkiej popularności po długim czasie od premiery, tytuł nie mógł zająć najwyższego miejsca na podium w Polsce. Nawet podczas targów cały blask zgarnął produkt Redów. A to tylko dodaje pikanterii przed kolejnym pojedynkiem, do którego staną polskie hity. I to już na początku przyszłego roku! A tym razem role mogą się odwrócić. Na wszelki wypadek dodam, że kwestią gustu pozostaje wybór najlepszej polskiej gry, ale patrząc na rankingi, które rzucają światło na ogólny wynik, zwycięzca jest tylko jeden.

Więcej na temat:

10
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
8 Odpowiedzi
8 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dziuga666
Użytkownik

porzucił i to jeszcze nienarodzone, gdzie jest HELLRAID???

madoc
Użytkownik

Gdzie jest Warhound?

yeboot
Użytkownik

Z pierwszej ręki wiem, że nie masz się co napalać #neverforget

Aimagylop
Użytkownik

Niestety hellraid jest na telefonie i jest to jakaś krótka przygodówka z puzzlami.

banasz
Użytkownik

Wedle wywiadu dla bankiera “Najbardziej obłożone pracą przy projekcie jest wrocławskie biuro Techlandu, podczas gdy biuro w Warszawie skupia się głównie na nowym tytule gry z kategorii AAA” – powiedział prezes.

“Jakością i budżetem nie będzie ona odbiegać od naszych dotychczasowych produkcji tej klasy. Będzie osadzona w świecie fantasy, z elementami RPG i otwartym światem.”

Wiec moze nadal powstaje.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Techland-pracuje-nad-kolejna-gra-7687360.html

Lord Bart
Użytkownik

Najlepsza polska firma growa <3

krissu88
Użytkownik

Shitty Project Red może się schować.

Aimagylop
Użytkownik

Najlepszą polską firmą grową jest 11 bit studios.

Lord Bart
Użytkownik

I z tym też się zgodzę, chociaż to nielogiczne 😛

Popularne wpisy

Popularne Gry