Dying Light 2 na ostatniej prostej. Techland potwierdza datę premiery!

Dying Light 2 na ostatniej prostej. Techland potwierdza datę premiery!

Dying Light 2
Dying Light 2
Źródło zdjęć: © Techland | materiały prasowe
27.05.2021 21:32

Mnóstwo wody musiało upłynąć w Wiśle, zanim Techland zdecydował się pokazać coś konkretnego w związku z "Dying Light 2". Ale w końcu możemy napisać: mamy to! Co dokładnie?

Teraz już wiemy, że akcja "Dying Light 2" rozgrywa się 20 lat (choć w zwiastunie mowa była o 15 latach) po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Miasto, w którym będziemy się poruszać, jest ostatnim bastionem ludzkości. Aiden, główny bohater, będzie w nim szukać bliskiej mu osoby. Ale więcej Piotr Szymanek, narrative director i przy okazji twórca serialu "Watahy", nie chciał zdradzać szczegółów.

O władze w mieście walczą trzy frakcje: survivors, peacekeepers, renegades. Pierwsi są pokojowo nastawieni i starają się przetrwać na dachach, drudzy stawiają nacisk na militarną dyscyplinę, ostatni to byli więźniowie i przestępcy. Jedno w "Dying Light 2" się nie zmienia. Nocą rządzą umarli oraz nowy, zmutowany i potężny zombiak znany z poprzednich zapowiedzi. Ale zapomnijmy o poprzednich i zobaczmy najnowszą.

Nowy gameplay trailer pokazuje, że Techland mocno przyłożył się do rozwinięcia mechanik walk. Teraz można skupić się na szybkich, parkourowych ruchach, brutalnej sile lub tworzeniu pułapek.

W zależności od frakcji, którą postanowimy wesprzeć, otrzymamy inne możliwości rozwoju postaci, tworzenia broni oraz narzędzi, pomagające w rozgrywce. Techland powtórzył, że każdy wybór wpłynie na ostateczny kształt miasta i uruchomi lub zablokuje różne zadania.

Po miesiącach posuchy, przeciekach, domysłach i niezbyt trafionych "aktualizacjach dla społeczności" Techland zaczął działać. Najpierw nieśmiało. Firma miliardera Pawła Marchewki wrzucała na Twittera i Discorda krótkie klipy z pozornie zwyczajną ścianą, która po podświetleniu promieniami UV ujawniała kolejne słowa tajnej wiadomości. Zaczęło się od "Are", skończyło na "Are you dying 2 know more", czyli w wolnym tłumaczeniu "Czy umierasz z ciekawości?". My umieraliśmy. I teraz czekamy na więcej. A twórcy zapowiedzieli, że podobnych wydarzeń jak dzisiejszy, mamy spodziewać się więcej.

No i najważniejsze. Techland potwierdza, że "Dying Light 2" wychodzi 7 grudnia 2021 r. Ruszył już preorder, jest też limitowana edycja.

"Dying Light 2" wyjdzie na pecety, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox One i Xbox Series X|S. Podstawowa wersja gry na PS5 już pojawiła się w PS Storze i kosztuje 269 zł.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)