Techland podnosi cenę dodatku do Dying Light

Strona głównaTechland podnosi cenę dodatku do Dying Light
25.11.2015 16:44
Techland podnosi cenę dodatku do Dying Light
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Miało być być 60 złotych, będzie 80. Ale to nie do końca taka zła wiadomość.

Techland fatalnie komunikował zawartość, wprowadzanego do sprzedaży razem z Dying Light, karnetu na dodatki. Kupowało się go w zasadzie w ciemno. Nie mogę tego pochwalać. Ale podniesienie ceny dodatku, który trafi do sprzedaży w przyszłym roku mi nie wadzi. Ba, ono jest w pewnym sensie bonusem dla posiadaczy karnetu. Bo dla nich nic się nie zmieni. Jak czytamy w komunikacie:

Dying Light: The Following będzie kosztował w Polsce 79,90 zł. Będzie też dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy Season Pass do Dying Light. Od 8 grudnia 2015, Season Pass będzie sprzedawany w Polsce za 99,90 zł. Zmiana ceny nie wpłynie w żaden sposób na obecnych posiadaczy Season Pass. Do 8 grudnia 2015 można zakupić Season Pass razem z rozszerzeniem za jedyne 59,90 zł. Czyli opcje są. Mógłbym napisać, że nie lubię płacenia za towar z góry, ale akurat Dying Light pokazało już swoje pazurki. A dodatek zwiastuje więcej ciekawych pomysłów i mocne rozbudowanie formuły. Jeśli miałbym go kupować, to pewnie zrobiłbym to przed 8 grudnia.

A sam wzrost ceny? Jestem fanem płacenia za pracę. Podejrzewam, że Techland nie miał zielonego pojęcia jakie dodatki umieści w grze, gdy wciskał nam karnet na nie. Ale studio robi też coś fajnego, rozbudowując grę.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Dying Light: The Following nabrał ostatecznego kształtu: główna oś fabuły, zadania poboczne, nowe umiejętności i wyzwania związane z jazdą buggy są już gotowe. Obecnie przechodzimy do ostatniej części produkcji, czyli testowania i udoskonalania gry. Na tym etapie widzimy dopiero, jak bardzo nasze rozszerzenie się rozrosło - mogłoby być oddzielną grą, ale oznaczałoby to opóźnienie premiery, czego nie chcieliśmy robić. Ze względu na powiększenie skali projektu w trakcie prac, zostaliśmy zmuszeni do ponownego rozważenia ceny, którą ogłosiliśmy w sierpniu bieżącego roku. Mierny dodatek w starej cenie (cześć, jestem Batman) kontra nowa zabawa za więcej? Czemu nie.

[źródło: informacja prasowa]

Maciej Kowalik

327131858272344106
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)