Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Take-Two kupiło Codemasters

Strona głównaTake-Two kupiło Codemasters
10.11.2020 14:36
Take-Two kupiło CodemastersTake-Two kupiło Codemasters
bDzcrGgS

Nie tylko Microsoft wybrał się na zakupy. Take-Two weszło w posiadanie Codemasters, twórców serii Dirt czy F1.

bDzcrGgl

Suma robi wrażenie: 980 mln dol. Plotki o tym, jakoby Take-Two miało chrapkę na Codemasters pojawiły się kilka dni temu. Teraz całą transakcję potwierdzono, a do finalizacji ma dojść w pierwszym kwartale 2021 roku. 

Szczegóły na temat przyszłej działalności Codemasters są rzecz jasna nieznane. Póki co wiemy jedynie, że kluczowe postaci ze studia pozostają na swoich stanowiskach. 

Dodajmy, że już wcześniej Take-Two było na zakupach. Przejęto Ruffian Games, które zostało przekształcone w Rockstar Dundee. Czy podobny los może spotkać Codemasters? 

bDzcrGgn

Raczej nie, bo Ruffian Games to jednak nie ta liga. Na swoim koncie mają przeciętną grę "Crackdown 2", pomagali też przy "trójce", ale o niej wszyscy woleliby zapomnieć. Codemaster ze swoim dorobkiem zasługuje na większą niezależność. 

W ostatnich tygodniach głośno było o transferach Microsoftu. Gigant kupił w końcu Bethesdę, a z niedawnych pogłosek wynika, że ma ochotę też na japońskie studia

Wygląda więc na to, że gorący okres, jakim jest premiera nowy konsol, to też przetasowania na rynku wydawniczym. Ogromni i bogaci stają się jeszcze więksi, wchłaniając mniejsze podmioty. 

bDzcrGhj