Streamer postawił majątek na "pewniaczka". To nie mogło się dobrze skończyć

Streamer postawił majątek na "pewniaczka". To nie mogło się dobrze skończyć

Streamer stracił majątek, bo źle wytypował mecz w Call of Duty
Streamer stracił majątek, bo źle wytypował mecz w Call of Duty
Źródło zdjęć: © Polygamia
11.08.2022 11:58

Streamer kryjący się za pseudonimem Xposed wykazuje ogromne zainteresowanie hazardem. Jedno z jego ostatnich dokonań odbiło się szerokim echem w sieci. Internetowy twórca postawił majątek na jedną z drużyn w meczu Call of Duty. To był błąd.

Hazard to jego drugie imię

Za pseudonimem Xposed, kryje się konkretna osoba. Cody Burnett to urodzony w Kanadzie streamer, który pierwotnie rywalizował w wirtualnych arenach, a obecnie jego specjalizacją jest hazard w wersji online, z naciskiem na kasyna kryptowalutowe. Swoje poczynania relacjonuje za pośrednictwem platformy Twitch oraz serwisu YouTube.

Postawił majątek na "pewniaczka"

"Kursy nie grają"
"Kursy nie grają"© Twitter | Xposed

Xposed zaliczył ostatnio niezłą wpadkę. Streamer zainteresował się e-sportowymi rozgrywkami w ramach Call of Duty League. W meczu przeciwko sobie stanęły dwie drużyny: Los Angeles Thieves zmierzyło się z Optic Texas. Streamer postawił 450 tysięcy dolarów na zwycięstwo zespołu z Texasu. To był wielki błąd.

Los Angeles Thieves wygrywa 3:0 w starciu z Optic Texas
Los Angeles Thieves wygrywa 3:0 w starciu z Optic Texas© Call of Duty League

Xposed może liczyć na sponsora

450 tysięcy dolarów postawione na zwycięstwo Optic Texas, po kursie 1.77 - co może pójść nie tak? Kursy "nie grają", a "pewniaczków" w hazardzie nie ma. Majątek przepadł, bowiem to drużyna Los Angeles Thieves (cóż za ironiczna w tym konkteście nazwa!) okazała się zdecydowanie lepsza, wygrywając mecz 3 do 0.

Dla wielu taka kwota jest prawdziwym majątkiem, jednak raczej nie dla Xposed'a. Po pierwsze, nie cała kwota należała do niego. Posiada on bowiem silne wsparcie w postaci firmy Stake - wirtualnego kasyna, która opiera swoją działalność o kryptowaluty i oferuje zakłady bukmacherskie.

"Nie dotykaj hazardu, bo cię zmiecie z planszy"

Xposed to przykład człowieka, który ma ogromne zaplecze finansowe oraz wsparcie sponsorów. W przypadku niepowodzeń, może liczyć na taki zastrzyk gotówki, której nigdy nie dostanie przeciętny typer. Wniosek nasuwa się sam. Pewną formą hazardu są popularne w grach komputerowych loot boksy. Rządy poszczególnych państw dążą do wprowadzenia odpowiednich regulacji.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)