Sony rozwiązuje uciążliwy problem z PlayStation 5

Sony rozwiązuje uciążliwy problem z PlayStation 5

23.12.2020 10:54, aktual.: 02.03.2022 23:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największy problem z PlayStation 5 okazał się być najmniej oczekiwanym. Jak powszechnie wiadomo PS5 posiada funkcję wstecznej kompatybilności. A więc bez problemu uruchomi gry z PlayStation 4. Tyle teorii, gorzej z praktyką. Aż do teraz.

Problem pojawiał się w przypadku gier, które posiadają wersję również na PS5. Konsola, z niewiadomego powodu, nie pokazywała, która wersja jest zainstalowana. Przykład: "Call of Duty: Black Ops – Cold War".

Na PS5 gra domyślnie instalowała się, jako… wersja z PS4. A więc bez wsparcia haptycznych wibracji i innych bajerów. I może nie byłby to wyjątkowo uciążliwy problem, gdyby nie fakt, że wersja na PlayStation 4 waży niespełna 100 GB, nowsza natomiast ponad 200 GB. A dysk na PS5 z gumy nie jest.

Od teraz system od razu informuje nas, która wersja nas interesuje. I pyta o to nie tylko podczas pobierania gry, ale również tuż przed jej uruchomieniem.

Sony rozwiązuje uciążliwy problem z PlayStation 5
Sony rozwiązuje uciążliwy problem z PlayStation 5

Inny problem tytułów cross-platformowych, czyli osobne trofea na dla wersji na PS4 i na PS5 (wspomniany "CoD: Black Ops"). lub brak możliwości rywalizacji z użytkownikami grającymi na starszych konsolach (vide: "FIFA 21") nadal nie doczekał się rozwiązania.

I to też cały czas punkt na konto nowych Xboksów i funkjcji Smart Delivery, dzięki której takimi drobnostkami nie musimy się przejmować.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)