Sony i LEGO inwestują w Epic Games. Chodzi o budowanie metaverse

Sony i LEGO inwestują w Epic Games. Chodzi o budowanie metaverse

Epic Games Store
Epic Games Store
12.04.2022 09:50

Kolejna inwestycja Sony. Miliard dolarów trafia na konto Epic Games. Japońska firma chce tym sposobem rozwijać metaverse. Taką samą kwotę inwestuje KIRKBI, dla której Grupa LEGO jest podmiotem zależnym.

Sony wchodzi na kolejny szczebel współpracy z Epic Games. Miliard dolarów, które wyłożył japoński gigant, ma zapewnić odpowiednie wsparcie w budowaniu metaverse, oraz wspomóc szeroko pojęty rozwój firmy.

Jako firma z branży kreatywnej rozrywki, cieszymy się, że możemy zainwestować w Epic Games, aby pogłębić nasze relacje w dziedzinie metaverse - przestrzeni, w której twórcy i użytkownicy dzielą się swoim czasem. Jesteśmy również pewni, że doświadczenie firmy Epic, w tym ich potężny silnik gry, w połączeniu z technologiami Sony, przyspieszy nasze różne działania, takie jak rozwój nowych cyfrowych doświadczeń dla fanów w sporcie i nasze inicjatywy w zakresie produkcji wirtualnych.

(Photo by Alex Wong/Getty Images)Kenichiro YoshidaCEO Sony Group Corporation

Jak poinformował Epic Games, drugim z inwestorów jest KIRKBI, co powinno ucieszyć wszystkich entuzjastów popularnych klocków LEGO. Tu również mowa o kwocie w wysokości miliarda dolarów.

Epic Games jest znane z budowania zabawnych i kreatywnych doświadczeń oraz wzmacniania pozycji dużych i małych twórców. Część naszych inwestycji koncentruje się na trendach, które naszym zdaniem będą miały wpływ na przyszły świat, w którym będziemy żyć my i nasze dzieci. Ta inwestycja przyspieszy nasze zaangażowanie w świat cyfrowej gry i cieszymy się, że możemy zainwestować w Epic Games, aby wesprzeć ich dalszą drogę rozwoju, skupiając się długoterminowo na przyszłości metaverse.

Søren Thorup SørensenSøren Thorup SørensenCEO KIRKBI

Do sprawy odniósł się również dyrektor generalny i założyciel Epic Games, twierdząc że "ta inwestycja przyspieszy naszą pracę nad budowaniem metaversum i tworzeniem przestrzeni, w której gracze mogą bawić się z przyjaciółmi".

Epic Games jest obecnie wyceniane na 31,5 mld dolarów. Sprawa jest niezwykle dynamiczna i w pewnością niebawem poznamy dalsze szczegóły. Warto przypomnieć, że Sony zapowiadało "inwestycyjną ofensywę" już jakiś czas temu, jednak mowa była o przejęciu kolejnych deweloperów, więc niewykluczone, że przed nami kolejne inwestycje. LEGO zaś, konsekwentnie realizuje podpunkty w ramach długoterminowej współpracy z Epic Games.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)