Sony zapowiada ofensywę. Planują kupić kolejnych deweloperów

Sony zapowiada ofensywę. Planują kupić kolejnych deweloperów
04.04.2022 12:42
Jim Ryan
Jim Ryan

Szeregi PlayStation mogą niebawem zasilić zupełnie nowi deweloperzy. Wszystko w ramach ofensywy zakupowej. Szef Sony Interactive Entertainment wypowiedział się na temat potencjalnych zakupów.

Nie możemy narzekać na brak informacji z obozu PlayStation. Po pierwsze - i chyba najważniejsze - poznaliśmy wreszcie nowe usługi PlayStation Plus. Sporo wskazuje na to, że firma przechodzi obecnie swego rodzaju transformację, reorganizację. Świadczą o tym zmiany kadrowe, chociaż jest to bardzo dyplomatyczne określenie, bowiem Sony po prostu ma likwidować miejsca pracy.


Polityka zakupowa to kolejny ważny element. Szerokim echem odbił się zakup Bungie za 3,6 mld dolarów, a także pozyskanie Haven Entertainment Studios. I jest raczej pewne, że na tym się nie skończy.

Jim Ryan potwierdził, że firma planuje kolejne przejęcia deweloperów. W trakcie ostatniego podcastu, szef PlayStation powiedział, że znajdują się obecnie w bardzo dobrym położeniu, jeśli chodzi o nabywanie deweloperów.

Jim Ryan

Rozwijamy nasze studia organicznie i poprzez przejęcia. W ciągu 2021 roku przejęliśmy pięć studiów, prowadzimy rozmowy z Bungie i mamy w planach więcej. Dzięki temu wchodzimy w cykl, w którym sukces rodzi sukces.

Jim Ryan

Szef Sony Interactive Entertainment

Jest to naturalna konsekwencja planów wyznaczonych przez Sony, dzięki którym nadal będą mogli konkurować z Microsoft. Osobiście spodziewam się przejęcia kilku mniejszych deweloperów. Chociaż, kto wie? Może japoński gigant będzie chciał zawstydzić konkurencję i dokona zakupu studia odpowiedzialnego za gry AAA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)