Scorn z nową datą premiery. W końcu zagramy w horror inspirowany sztuką H. R. Gigera?

Scorn z nową datą premiery. W końcu zagramy w horror inspirowany sztuką H. R. Gigera?

Scorn
Scorn
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.12.2021 10:10

Długo musimy czekać na Scorn, czyli nowy horror od studia Ebb Software inspirowany sztuką H. R. Gigera. Tytuł był wielokrotnie przekładany, ale wygląda na to, że już "niedługo" uda nam się w niego zagrać.

Główną inspiracją do powstania gry jest twórczość H. R. Gigera, który odpowiada m.in. za stylistykę wizualną filmów z serii Obcy. Sztuka Gigera stała się też inspiracją dla wielu innych mediów, w tym okładek płyt, mebli czy tatuaży. Niedługo będziemy mogli zobaczyć ją również w grze wideo.

Scorn ma być pierwszoosobową grą akcji utrzymaną w konwencji horroru science fiction. W grze zostaniemy wrzuceni do tajemniczego świata na granicy jawy i snu. Za jego produkcję odpowiada serbskie studio Ebb Software, które prace nad grą rozpoczęło jeszcze w 2014 roku.

Scorn - data premiery

Pomimo licznych opóźnień i przesunięć w końcu studio zdradziło konkretną datę premiery. Najnowszy zwiastun sugeruje, że zagramy w październiku 2022 roku. To wciąż odległa data, ale skoro czekamy już od 2014 to możemy mieć nadzieję, że więcej przesunięć nie będzie. Z drugiej strony twórcy zapowiadali, że gra wyjdzie już w 2017 lub 2018 roku, więc jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Jeszcze dwa lata temu twórcy zapowiadali, że Scorn ukaże się w 2021 roku, co znów się nie udało. Później Ebb Software potwierdziło, że gra ukaże się na PC (Steam i Microsoft Store) oraz konsole Xbox Series X/S. Trzymamy kciuki, że obejdzie się już bez opóźnień i zagramy w Scorn jesienią przyszłego roku.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)