Rosja i Białoruś bez gier od Take-Two. Firma wycofuje swoje produkty

Każdego kolejnego dnia nowe firmy z branży gier wprowadzają sankcje. Ograniczenia dotyczą przede wszystkim dystrybucji danych gier na terytorium Rosji i Białorusi. Do listy takich firm dołącza Take-Two, czyli spółka macierzysta Rockstar Games.

GTA V
GTA V
Źródło zdjęć: © Rockstar Games

Coraz więcej gier jest niedostępnych na rynku rosyjskim i białoruskim. Można tu śmiało pisać o swego rodzaju sankcjach gamingowych. Lista firm nakładających nowe ograniczenia stale się powiększa. Rockstar oraz ich firma-matka Take-Two zapowiadają, że wycofują swoje gry z Rosji i Białorusi. Tym samym śladem będą podążać pozostałe spółki zależne od Take-Two, np 2K Games.

Ograniczenia dotyczą zarówno gier, jak i wszelkiej maści gadżetów związanych z Rockstar. W sieci nie brakuje głosów, które potwierdzają, że ograniczenia w Rockstar Games Launcher już funkcjonują. Tytuły nadal widnieją i są do nabycia w sklepach, które nie podlegają bezpośrednio pod Rockstar, np. PS Store. Niewykluczone, że gry znikną z takich sklepów już wkrótce.


Lista firm nakładających sankcje na Rosję i Białoruś z każdym dniem się wydłuża. Dość wspomnieć o Activision Blizzard i Electronic Arts, o rodzimym CD Projekt RED, gigantach jak Microsoft, czy Kinguin.

Dramatyczna sytuacja w Ukrainie wymaga również od nas, graczy, mobilizacji. Cały czas trwa akcja Gracze Ukrainie, w ramach której zbierane są środki na pomoc humanitarną.

Wybrane dla Ciebie

© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.