Rosja i Białoruś bez gier od CD Projekt RED. Wiedźmin 3 w ogniu krytyki

Rosja i Białoruś bez gier od CD Projekt RED. Wiedźmin 3 w ogniu krytyki

Wiedźmin 3, The Witcher 3
Wiedźmin 3, The Witcher 3
Źródło zdjęć: © CD Projekt Red
04.03.2022 09:50, aktualizacja: 05.03.2022 13:21

Gracze z Rosji i Białorusi będą mieli problem z nabyciem gier autorstwa CD Projekt RED. Nasz rodzimy producent gier podjął bardzo stanowcze kroki w ramach solidarności z będącą w stanie wojny Ukrainą.

CD Projekt RED nie jest obojętny na tragedię, jaka rozgrywa się tuż za naszymi granicami. Twórcy Wiedźmina 3 najpierw przekazali 1 mln złotych na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, a teraz wstrzymują sprzedaż swoich gier.


Z opublikowanego oświadczenia wynika, że sprzedaż gier na rynek rosyjski i białoruski, zostanie wstrzymana. Te swego rodzaju sankcje mają dotyczyć zarówno fizycznych wersji produktów, jak i tych cyfrowych.

Tuż po ogłoszeniu decyzji gry CD Projekt zostały zbombardowane negatywnymi ocenami. I rzecz jasna - komentarzami, których cytowanie wykracza poza jakiekolwiek granice zdrowego rozsądku.


Dla przykładu - tak na chwilę obecną prezentuje się rozkład najnowszych ocen na platformie Steam dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Najnowsze oceny Wiedźmina 3
Najnowsze oceny Wiedźmina 3© Steam

A tak dla Cyberpunk 2077:

Najnowsze oceny Cyberpunk 2077
Najnowsze oceny Cyberpunk 2077© Steam

W pierwszym i drugim przypadku widzimy gwałtowny napływ negatywnych ocen. Obserwowane zjawisko nazywamy "review bombing" - "bombardowanie" jakiegoś produktu, usługi, firmy negatywnymi ocenami, co w konsekwencji ma się przełożyć na gorszą sprzedaż i spadek renomy. Problem - w tym przypadku - polega na tym, że takie gry jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, to klasa sama w sobie.

Przypominamy o trwającej zrzutce Gracze Ukrainie w której biorą udział redakcje z wielu serwisów internetowych oraz youtuberzy. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie