Robert Lewandowski "zaprojektował grę". Oto Football Coach the Game

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Źródło zdjęć: © Getty Images | getty images

15.12.2020 16:00, aktual.: 02.03.2022 21:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szybko poszło. Ledwie w sierpniu dowiedzieliśmy się, że Robert Lewandowski wchodzi w świat gier wideo i już mamy pierwszy zwiastun. Efekty? Musicie ocenić sami.

"Jeśli będzie mu szło, jak w Bayernie, to o dobre gry możemy być spokojni" – pisałem w sierpniu, gdy gruchnęła wiadomość o współpracy na linii Robert Lewandowski – Movie Games. Dziś możemy wstępnie ocenić czy RL9 będzie błyszczał na rynku gier wideo, jak błyszczy na światowych boiskach. Do sieci trafił bowiem zwiastun gry "Football Coach the Game" szumnie podpisany "designed with Robert Lewandowski".

I choć zwiastun jest pokazem prac na bardzo wczesnym etapie, a produkcja ma ujrzeć światło dzienne w 2022 r. to trudno się nie skrzywić. Grafika już dziś wygląda na mocno leciwą, a modele piłkarzy przypominają manekiny. Ale z oceną wstrzymamy się, gdy zobaczymy końcowy produkt. A ten ma trafić na pecety i urządzenia mobilne (co częściowo tłumaczy oprawę).

Gra ma być symulatorem trenera piłki nożnej, a smaczku dodaje współpraca nie tylko z Robertem Lewandowskim, ale również Rafałem Cymermanem, który ma na swoim koncie footballową legendę w postaci gry "Liga Polska Manager 95".

"Wraz z Robertem postawiliśmy sobie cel nadrzędny, jakim jest zbudowanie maksymalnie realistycznych mechanik gry i ukierunkowanie na sieciowy styl rozgrywki. Naszym marzeniem jest dostarczyć platformę do powszechnych rozgrywek ligowych, w których gracze z całego świata będą tworzyć własne drużyny, rozwijać je, trenować i rywalizować w czasie rzeczywistym rozgrywając mecze w ściśle ustalonych terminach" – komentuje Cymerman.

Gra wychodzi pod szyldem RL9Sport Games i będzie wspierana przez spółkę PlayWay.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także