Riot Games zaatakowane. Wydawanie nowej zawartości wstrzymane

Riot Games zaatakowane. Wydawanie nowej zawartości wstrzymane

League of Legends
League of Legends
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Przemysław Juraszek
21.01.2023 20:29

Riot Games ogłosił na swoim Twitterze tymczasowe wstrzymanie wydawania nowej zawartości w swoich grach w związku z atakiem na ich środowisko programistyczne.

Niestety konkretów o ataku brak, ale Riot Games wspomina tylko o socjotechnice, która niestety ma to do siebie, że celem ataku jest człowiek będący często najsłabszą częścią systemu bezpieczeństwa.

Można domniemywać, że atakujący podszył się pod jednego z pracowników i zdołał w jego imieniu np. przekonać pracownika firmowego działu IT do zresetowania hasła lub dostępów np. do firmowej sieci VPN.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Następnie atakujący lub ich grupa mogła wprowadzić do ekosystemu roboczego Riot Games złośliwe oprogramowanie typu ransomware. Teraz pracownikom Riot Games pozostaje tylko czekać aż dział IT opanuje sytuację.

W najgorszym przypadku może być konieczne odbudowanie środowiska programistycznego z kopii zapasowych co nie dość, że opóźni pracę, to jej część może nawet zostać utracona. Riot Games podaje jednak, że dane dotyczące graczy uwzględniając w tym dane osobowe są bezpieczne.

W zależności od skali zniszczeń w ekosystemie roboczym Riot Games przestój w nowej zawartości do popularnego League of Legends obejmującego nowe pakiety skórek czy zapowiadany nowy ośmioosobowy tryb w formacie 2v2v2v2, o którym pisał Arkadiusz Stando.

Drugim bardzo ważnym dla Riot Games tytułem jest Valorant, który niedawno co prawda otrzymał nową inspirowaną Indiami mapę Lotus będącą częścią aktualizacji 6.0, o czym pisał Sebastian Barysz, ale kolejna zawartość może zostać opóźniona.

Przemysław Juraszek, dziennikarz Polygamii

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)