League of Legends z nowym trybem. To będzie rewolucja. Zagramy w 2v2v2v2

League of Legends z nowym trybem. To będzie rewolucja. Zagramy w 2v2v2v2

W sieci pojawiają się plotki, że tryb może mieć coś wspólnego z porzuconym niegdyś "Magma Chamber"
W sieci pojawiają się plotki, że tryb może mieć coś wspólnego z porzuconym niegdyś "Magma Chamber"
Źródło zdjęć: © Riot Games
Arkadiusz Stando
16.01.2023 16:00

Nowy sezon League of Legends nie został zbyt ciepło przyjęty przez społeczność gry. Właściwie nie tyle co sama aktualizacja, ale internautom nie spodobał się bardzo pusty i mało szczegółowy trailer. Nie widzieliśmy na nim zbyt wielu postaci, a jak dotąd właśnie na tym opierały się "cinematici".

Riot Games co roku wypuszcza kilkuminutowy filmik, stanowiący zapowiedź kolejnego sezonu. Stało się to tradycją i częścią kultury społeczności League of Legends. Niekiedy te zwiastuny robiły gigantyczne wrażenie nawet na graczach nie mających nic wspólnego z grą. To chyba mówi samo za siebie. Efekt zawsze był piorunujący, jednak tym razem fani narzekają na bezbarwność. I jak podkreśla studio, mają do tego prawo.

Sprawa związana z owym zwiastunem została już wyjaśniona przez studio Riot Games. Czołowi pracownicy przeprosili za kiepską jakość i marną ścieżkę dźwiękową. Pojawiło się jednak jeszcze jedno ogłoszenie. W filmie opublikowanym na Twitterze gry League of Legends, Riot Brightmoon i Riot Meddler informują, że jeszcze latem tego roku zagramy w nowy tryb gry. Mowa o 2v2v2v2. Nie znamy jednak szczegółów.

Przedstawiciele Riotu tłumaczą także, dlaczego League of Legends stało się tak statyczne. Rozwój gry stanął jakiś czas temu w miejscu, ponieważ firma zdecydowała się przenieść zespół ds. trybów gier do rozwoju Teamfight Tactics. Powstał więc kolejny zespół do spraw tworzenia nowych trybów, a pierwszym z efektów ma być właśnie ośmioosobowy tryb. Tak jak wcześniej pisałem, szczegółów niestety nie dowiedzieliśmy się z nagrania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Możemy jednak snuć pewne domysły na podstawie wcześniejszych tego typu akcji. Zespół marketingowy Riotu zwykle tworzył wokół nowych trybów specjalne skórki z nim powiązane. A właściwie odwrotnie, gracze dostawali nowy tryb gry i mogli dokupić sobie do niego skórki. Dobrym przykładem będzie chociażby wydarzenie związane z serią Odyssey. Wówczas mogliśmy pograć w tryb przypominający RPG/Hack and slash - coś w stylu Diablo.

Tak więc teraz należy oczekiwać kolejnej serii skórek, a gdy tylko pojawią się one (bliżej lata), to prawdopodobnie otrzymamy znak, że nadchodzi też nowy tryb. Zapowiedzi zwykle wyciekają do sieci wcześniej, więc pewnie za kilka miesięcy wszystko się wyjaśni. Mamy nadzieję, że tryb 2v2v2v2 wprowadzi coś świeżego do rozgrywki w League of Legends.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)