Resident Evil: Village doczeka się dwóch wersji. Powód? Cenzura w Japonii

Strona głównaResident Evil: Village doczeka się dwóch wersji. Powód? Cenzura w Japonii
08.03.2021 18:09
Resident Evil: Village
Resident Evil: Village
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Przedstawiciele firmy Capcom poinformowali, że w Japonii zostaną wydane dwie wersje gry "Resident Evil: Village", co spowodowane jest koniecznością ocenzurowania gry zgodnie ze standardami CERO.

bEECmkQB

Serwis Segment Next dotarł do informacji na oficjalnej stronie pomocy firmy Capcom, z których wynika, że "Resident Evil: Village" zostanie ocenzurowany na terenie Japonii zgodnie ze CERO, czyli organizacji odpowiedzialnej za klasyfikację gier komputerowych w tym kraju. 

Capcom zapewnia, że gra nie ucierpi na tym, a zmiany nie będą drastyczne względem tej wersji gry, która ukarze się w pozostałych krajach. Najprawdopodobniej zostaną z niej wycięte wszystkie najbrutalniejsze sceny, np. dekapitacji czy z lejącą się krwią.

 Co więcej, w Japonii mają się pojawić aż dwie wersje gry, z których jednak będzie skierowana do graczy powyżej 16 roku życia, a druga do osób pełnoletnich. W obu przypadkach część scen zostanie wycięta lub odpowiednio zmodyfikowana, by spełniać warunki CERO. 

bEECmkQD

Japońscy fani mogą nie być zadowoleni z decyzji Capcom, ale wydaje się, że deweloper nie ma innego wyjścia niż dopasować się do krajowych standardów. W Polsce również mamy na co narzekać, ponieważ będzie to pierwsza od 14 lat część serii, która nie doczeka się polskiej wersji językowej (nawet napisów). 

Kinowy Resident Evil przesunięty. Premiera o tydzień… wcześniej
Kinowy Resident Evil przesunięty. Premiera o tydzień… wcześniej

Nie zmienia to jednak faktu, że "Resident Evil: Village" zapowiada się jednym z hitów 2021 roku, a niedawno opublikowany fragment rozgrywki z ray tracingiem tylko podsycił apetyt. Pozostaje tylko czekać do 7 maja, kiedy gra zadebiutuje na PC oraz konsolach: PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S

bEECmkRz