Resident Evil: Village doczeka się dwóch wersji. Powód? Cenzura w Japonii

Resident Evil: Village doczeka się dwóch wersji. Powód? Cenzura w Japonii

Resident Evil: Village
Resident Evil: Village
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.03.2021 18:09

Przedstawiciele firmy Capcom poinformowali, że w Japonii zostaną wydane dwie wersje gry "Resident Evil: Village", co spowodowane jest koniecznością ocenzurowania gry zgodnie ze standardami CERO.

Serwis Segment Next dotarł do informacji na oficjalnej stronie pomocy firmy Capcom, z których wynika, że "Resident Evil: Village" zostanie ocenzurowany na terenie Japonii zgodnie ze CERO, czyli organizacji odpowiedzialnej za klasyfikację gier komputerowych w tym kraju. 

Capcom zapewnia, że gra nie ucierpi na tym, a zmiany nie będą drastyczne względem tej wersji gry, która ukarze się w pozostałych krajach. Najprawdopodobniej zostaną z niej wycięte wszystkie najbrutalniejsze sceny, np. dekapitacji czy z lejącą się krwią.

 Co więcej, w Japonii mają się pojawić aż dwie wersje gry, z których jednak będzie skierowana do graczy powyżej 16 roku życia, a druga do osób pełnoletnich. W obu przypadkach część scen zostanie wycięta lub odpowiednio zmodyfikowana, by spełniać warunki CERO. 

Japońscy fani mogą nie być zadowoleni z decyzji Capcom, ale wydaje się, że deweloper nie ma innego wyjścia niż dopasować się do krajowych standardów. W Polsce również mamy na co narzekać, ponieważ będzie to pierwsza od 14 lat część serii, która nie doczeka się polskiej wersji językowej (nawet napisów). 

Nie zmienia to jednak faktu, że "Resident Evil: Village" zapowiada się jednym z hitów 2021 roku, a niedawno opublikowany fragment rozgrywki z ray tracingiem tylko podsycił apetyt. Pozostaje tylko czekać do 7 maja, kiedy gra zadebiutuje na PC oraz konsolach: PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)