Resident Evil Village - data premiery, wersja na stare konsole i demo

Resident Evil Village - data premiery, wersja na stare konsole i demo

Resident Evil Village
Resident Evil Village
21.01.2021 23:28

Podczas dopiero co zakończonego Resident Evil Showcase Capcom - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - podał kilka nowych, ważnych informacji na temat najbliższej części "Resident Evil". Nie obyło się bez niespodzianek.

Przede wszystkim okazało się, że gra - która dotychczas była zapowiedziana jedynie na PC i konsole nowej generacji (Xbox Series S|X i PlayStation 5) ukaże się również na Xboksa One i PlayStation 4. Wersje "Resident Evil Village" na stare konsole będą zawierały darmowe ulepszenie do nowej generacji.

Oto nowy zwiastun, zaprezentowany podczas transmisji. Niżej soczyste 16 minut gameplyu.

W końcu poznaliśmy również oficjalną datę premiery gry. Trafi ona na wszystkie platformy, na jakie została zapowiedziana, 7 maja 2021 roku.

Już dziś ściągnąć można demo, dostępne na PlayStation 5. Podobnie jak w przypadku dema "Resident Evil 7", nie będzie ono fragmentem pełnej gry. Zamiast tego stanowi ono niejako osobne doświadczenie, pozbawione walki i skoncentrowane bardziej na oddaniu klimatu gry.

W tym momencie wersja demo gry dostępna jest tylko na PS5, ale twórcy obiecali również drugie demo na wszystkie platformy, dostępne bliżej daty premiery.

Twórcy ujawnili też, że "Resident Evil Village" zawierał będzie również "Resident Evil RE: Verse" - darmową wersję multiplayer (trailer). Pozwoli ona graczom wcielenie się w ikoniczne postacie znane z różnych odsłon serii i walczenie przeciwko pamiętnym przeciwnikom i potworom.

A poniżej jeszcze fragment rozgrywki, również pokazany w trakcie transmisji:

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)