Remedy odzyskuje Alana Wake’a

I teraz ma Control.

Remedy odzyskuje Alana Wake’a
Adam Piechota

Banalny, ale (miejmy nadzieję) ważny news - Remedy Entertainment odkupiło od Microsoftu prawa wydawnicze do marki Alan Wake. Relacja firm trochę się rozklekotała po nierównym Quantum Brake, dlatego od teraz fińskie studio celuje w tytuły multiplatformowe. Alan Wake był wszakże ich największym dokonaniem, jeśli z równania wyciągniemy Maxa Payne’a. Dlatego Control, ta senna wizja Christophera Nolana, zostało zaprezentowane na konferencji Sony. Nowa strategia ma być „wydechem” po fiaskiem z serialowo-growej hybrydy.

Obraz

A napisałem „klasyka” w cudzysłowie, ponieważ znam podwójną naturę kultu Wake’a. Że dla jednych - w tym mnie - miał być symbolem największej „nowej generacji”. Pamiętam pierwszy zwiastun, tak daleki od finalnego produktu. Pamiętam myśl, że to może być najlepsza odpowiedź na japońską szkołę horroru (w settingu widziałem nie tylko ukłon w stronę „Twin Peaks” oraz twórczości Kinga, ale i Forbidden Siren z PlayStation 2). Kojarzę ekscytację. Wyszło nieco inaczej, przyznajmy, lecz wciąż nie brakuje osób pozytywnie zakręconych na punkcie Alana. I one mają dzisiaj małe święto.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmicrosoftAlan Wake

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.