Zmien skórke
Logo Polygamii

Teraz Control zachwyca nie tylko pomysłem, ale także wyglądem

Chociaż i tu można byłoby polemizować, gdyż wcześniej prezentował się co najmniej nieźle.

Było cicho, za cicho… Aż tu nagle, ni z gruszki, ni z pietruszki, pojawia się nowy zwiastun promujący niebywałą technologię w tej wyjątkowej grze. Spójrzcie na siłę kart Nvidia RTX w najnowszym tytule od studia odpowiedzialnego za Alana Wake’a czy Quantum Break. Czy ta podłoga nie wygląda ślicznie? A co powiecie na przeglądanie się w szkle? A to nadal nic! Wyobraźcie sobie te wszystkie ciała wiszące w powietrzu, które wystraszą niejednego gracza za sprawą własnego odbicia. Fantastyczna sprawa!

Obecna w Control technologia ray trancingu pozwala wprowadzać dodatkowe efekty graficzne – związane z promieniami świetlnymi. Jest ona dostępna dzięki serii kart RTX, które swoją drogą niemało kosztują. Przeszło dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że zobaczymy ją również w Wolfenstein: Youngblood. Wielu z nas jej nie doświadczy, to prawda, ale przynajmniej miło nacieszyć oko postępem technologicznym.

Przypominam, że projekt od Remedy celuje w półkę gier o klimatach science fiction. Jesse Faden, główna bohaterka gry, podejmie walkę z kosmitami, którzy opanowali Federalne Biuro Kontroli w Nowym Jorku. Oprócz broni palnej potrafi korzystać z nadludzkich umiejętności, czegoś na kształt telekinezy, dzięki której rzeczy spod ręki staną się bronią miotaną. Przyjemnie prezentuje się lewitowanie w powietrzu pozwalające na unikanie pocisków, lecz także dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Zagramy już 27 sierpnia bieżącego roku.

Więcej na temat:

8
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
4 Odpowiedzi
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ded
Użytkownik

Mi to cały czas wygląda na tech demo i nie rozumiem zachwytu nad Controlem w ogóle. Quantum Break było tak bardzo średnie, że aż średnia arytmetyczna się zawstydziła (poza walką z bossem, to wycelowało grubo w standardy z lat ’90). A to nie wygląda inaczej, czyli pomysł na kilka ciekawych mechanik i wrzucenie tego w chaos, który spowoduje, że i tak skończy się na strzelaniu.

s.p.
Użytkownik

Gry Remedy awansowały na tech dema kart graficznych na E3. Szkoda że nie znaleźli czegoś ciekawszego choć z drugiej strony: Patrzcie nawet kolejny średniak od Remedy wygląda nieźle z naszą technologią

Bjorn
Użytkownik

Te zwiastunowe ścieżki dźwiękowe, łapiące za żołądek i mówiące TO BEDZIE SUPER WYJEB*NE PRZEŻYCIE – ten zabieg jest tak dobry, że trailery filmów i gier podobają mi się zwykle bardziej od samych produkcji 😀

LorDex
Użytkownik

gwoli scislosci – raytracing jest nie tylko obslugiwany przez karty z serii RTX. niedawny update sterownikow nVidia udostepnil obsluge raytracingu rowniez w starszych modelach. aczkolwiek wydajnosc na starszych kartach wola o pomste do nieba.

Popularne wpisy

Popularne Gry