Remake Final Fantasy VII na PC coraz bardziej oficjalnie

Remake Final Fantasy VII na PC coraz bardziej oficjalnie

Remake Final Fantasy VII na PC coraz bardziej oficjalnie
11.04.2020 10:56

Square Enix zdaje się to potwierdzać.

O tym, że remake Final Fantasy VII dostępny jest wyłącznie na PS4 z ograniczeniem czasowym wiemy już od dawna. Właściwie od pierwszych zapowiedzi gry mówiło się bardziej i mniej oficjalnie, że trafi ona na inne platformy w rok od premiery na konsoli Sony.

A jakie inne platformy miałyby to być? Najpewniejszym kandydatem wydawało się od samego początku PC. Square Enix chętnie przenosi swoje tytuły na komputery osobiste, a i Sony coraz odważniej działa w tym kierunku, nie unikając nawet produkcji swoich wewnętrznych studiów (oficjalnie zapowiedziano już Horizon, plotkuje się też o God of War).

Final Fantasy VII Remake - Thank You for waiting… | PS4

Przypuszczenia o tym, że jeżeli Final Fantasy VII ukaże się poza PS4, to będzie to przede wszystkim na PC zdaje się potwierdzać materiał wideo, o którym pisał wczoraj Bartek w Rozchodniaczku. Producent remake'u i oryginalnego FFVII Yoshinori Kitase dziękuję na nim graczom za cierplowiść w oczekiwaniu na grę.

Istotniejsze jest jednak to, co wyświetla się jako tło do jego wypowiedzi, a są to fragmenty rozgrywki z remake'u Final Fantasy VII. Na dole jednego z nich zobaczyć można wyraźny i niepozostawiający wątpliwości napis "Rozgrywka przechwycona na PC".

Czy może to oznaczać cokolwiek innego niż to, że remake FF VII zmierza na PC? Oczywiście - wspomniany fragment może po prostu pochodzić z wersji developerskiej. Wiadomo - wszystkie gry tworzy się na PC, więc i pierwsze grywalne wersje najpewniej działają na PC.

Tyle tylko że... Czemu właściwie Square Enix miałoby wykorzystywać w materiałach promocyjnych takie nagrania? Na tym etapie istnienia gry materiałów prosto z PS4 nie brakuje. Nawet jeżeli nie jest to zagranie marketingowa a zwyczajna pomyłka, to wskazuje ona na to, że coś w temacie FFVII na PC cały czas się dzieje.

Pozostaje więc już tylko czekać na oficjalną zapowiedź.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)