Zmien skórke
Logo Polygamii

Plotka: God of War z 2018 roku ma pojawić się na komputerach osobistych

God of War_20180417152916
Nie byłoby to zaskakujące, choć informacje są mało wiarygodne.

Zacznijmy od tego, że to bardzo niepewna plotka, której źródłem jest serwis DualShockers, jednak z uwagi na ostatnie poczynania Sony w kwestii swoich tytułów na wyłączność warto podjąć temat. Poza tym, czy kogoś naprawdę by to zaskoczyło?

Zdaniem wspomnianego serwisu na oficjalnej stronie God of Wara zniknął dopisek “Only of PlayStation 4”, co ma jednoznacznie potwierdzać, że tytuł wkrótce zostanie zapowiedziany na komputery osobiste. Zarówno Horizon: Zero Dawn, jak i Death Stranding zapowiadane i przez długi czas reklamowane jako tytuły na wyłączność konsoli Sony również miały doczekać się wcześniej usunięcia takiego znaczka.

Zrzut ekranu ze strony archive.today faktycznie przedstawię oficjalną witrynę gry ze wspominanym znaczkiem, jednak już na portalu web.archive.org zarejestrowany materiał pokazuje, że takiego oznaczenia nigdy tam nie było.

Inna sprawa, że reżyser gry, Cory Barlog, wspomniał na Twitterze, że chętnie widziałby tytuł na innych platformach (w domyśle PC), jednak nie zależy to bezpośrednio od niego, bo, jak podkreślił, nie jest Kojimą.

Niezależnie od tego, czy Sony faktycznie zmienia politykę odnośnie gier wydawanych na swoje konsole, kilka z nich już się ukazało lub wkrótce będzie miało swoją premierę na komputerach osobistych. Oprócz wspomnianego już Horizona i gry Kojimy warto też pamiętać o trylogii Quantic Dream, która w zeszłym roku zadebiutowała na Epic Games Storze.

Jeśli Sony odniesie się jakoś do tych nieoficjalnych informacji lub zapowie grę, to wpis zostanie zaktualizowany.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iydem
Użytkownik

Jak słusznie zauważył konkurencyjny portal, oznaczenie znikło dwa lata temu. Wnioski wyciągnijcie sami.

Lord Bart
Użytkownik

No i fajnie. Zawsze się zastanawiam ile by się konsol sprzedawało gdyby każda gra wychodziła na każdą platformę? Z drugiej strony jeśli mają powstawać takie porty jak RDR2… to lepiej mieć te gorsze tekstury, 30 fpsów i święty spokój.

Popularne wpisy

Popularne Gry