Zmien skórke
Logo Polygamii

Aloy uraczy swoją obecnością PC

Sony powoli wkracza na drogę, którą od dawna kroczy Microsoft.

Chyba zbyt dużą generalizacją będzie napisanie, że gry na wyłączność jednej konsoli odchodzą do lamusa, ale Sony ostatnimi czasy coraz mocniej skłania się w kierunku komputerów osobistych. Oczywiście mało prawdopodobne, że “niebiescy” nie zostawią sobie kilku tytułów tylko dla siebie, ale i Death Stranding, i Quantic Dream z trylogią autorstwa Davida Cage’a, i remake Final Fantasy VII są chyba wystarczającym sygnałem, że japoński gigant ma zamiar powalczyć o serca i portfele PCMR.

Po wcześniejszych plotkach dotyczących wydania Horizon: Zero Dawn na komputerach osobistych (dwa tygodnie temu zdradził się francuski Amazon), przyszła w końcu informacja na oficjalne potwierdzenie. Aloy pobiegamy i postrzelamy z łuku do mechanicznych dinozaurów używając myszki i klawiatury (*) już tego lata i, co pewnie uspokoi wielu z Was, na Steamie.

Informacją to pochwaliło się przed chwilą Guerilla Games na swoich kanałach społecznościowych, a karta gry na platformie Valve wisi sobie spokojnie i czeka aż (jakby to mój kolega powiedział) nadusicie “dodaj do listy do życzeń”. W skład wydania wejdzie podstawowa wersja gry ze wszystkimi dodatkami kosmetycznymi, a także fabularne rozszerzenie The Frozen Wilds, które zapewni kilkanaście godzin dodatkowej zabawy. Brakuje tylko wymagań sprzętowych, na które przyjdzie pewnie jeszcze trochę poczekać.

Przy okazji Horizona, przypomina uroczy wywiad z córką Asi, czteroletnią wówczas Benią, która podzieliła się z nami, jak lubi grać w gry i czemu tak bardzo fajnie jej się patrzy na mamę, wcielająca się w Alloy.

Bartek Witoszka

*Wiem, że do PS4 można podłączyć dedykowaną mysz i klawiaturę, ale tutaj posłużyłem się skrótem myślowym.

15
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
11 Odpowiedzi
7 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Redemptor
Użytkownik

Nic podobnego. Gry będą wchodzić na PC, ale nie jak w przypadku Xboxa, ale po kilku latach po premierze na PS.

gseed
Użytkownik

„ ale i Death Stranding, i Quantic Dream z trylogią autorstwa Davida Cage’a, i remake Final Fantasy VII są chyba wystarczającym sygnałem, że japoński gigant ma zamiar powalczyć o serca i portfele PCMR.”

Ale to nie są przykłady gier od studiów Sony.

Lord Bart
Użytkownik

Czekam.

Aimagylop
Użytkownik

Word.

madoc
Użytkownik

Kupiłem PS4 dla exclusivów i Horizon jako jedyny mnie zawiódł. Walka jest dosyć pomysłowa, świat ma potencjał, a Aloy łatwo polubić, ale poza tym to taki średni ubi-sandbox z bardzo ładną grafiką.

Popularne wpisy

Popularne Gry