Reklamacja Xboksa - cdn.

Reklamacja Xboksa - cdn.

Reklamacja Xboksa - cdn.
marcindmjqtx
29.03.2010 17:28, aktualizacja: 08.01.2016 13:55

19 marca pisaliśmy o przypadku pana Mateusza Wieczorka z Jeleniej Góry, który postanowił skorzystać z prawa do zwrotu towaru niezgodnego z opisem, to jest konsoli Xbox 360 pozbawionej w Polsce oficjalnego dostępu do usługi Xbox Live. Sklep sprzęt przyjął i kazał czekać dwa tygodnie na rozpatrzenie reklamacji. Odpowiedź przyszła wcześniej.

Procedura wyglądała następująco: pan Wieczorek zaniósł konsolę do sklepu, sklep zgodził się przyjąć ją do reklamacji, następnie została ona zaś odesłana do autoryzowanego przez Microsoft serwisu w celu ustalenia "usterki". Jak można się domyśleć, autoryzowany serwis nie uznał oficjalnego braku Xbox Live w Polsce za usterkę:

w wyniku oględzin dokonanych przez Autoryzowany Serwis Producenta marki Microsoft stwierdzono, iż przedmiotowa konsola jest sprawna. Słowem, sklep się wykpił, bo przecież chodziło o niezgodność towaru z opisem, a nie o usterkę. Najprawdopodobniej serwisant zobaczył, że w rubryce "opis usterki" wpisane jest "nie ma funkcji Xbox Live" i tylko wzruszył ramionami. Nie ma usterki, nie ma problemu, nie trzeba zwracać pieniędzy klientowi.

Co dalej? W rozmowie telefonicznej pan Wieczorek stwierdził, że nie ma zamiaru rezygnować i teraz będzie zwracał się do Federacji Konsumentów po pomoc. Dalszy ciąg wypadków będziemy relacjonować wraz z rozwojem sytuacji.

W galerii dołączonej do artykułu można znaleźć zgłoszenie reklamacyjne oraz odpowiedź sklepu na nie. Na pytanie, czemu w piśmie jest "Pani" a nie "Pan", odpowiadam: konsola była kupiona na żonę pana Wieczorka i to ona formalnie składała reklamację. Dane osobowe zamazaliśmy my.

Tymczasem czytelnicy donoszą, że kolejne sklepy zaczynają informować o braku Xbox Live w Polsce. Po przedstawianych przez nas zdjęciach z sieci Saturn, na stronach Empiku można znaleźć linijkę "Uwaga! Gra nie obsługuje opcji Xbox Live na terenie RP.", na Morelach jest "Usługa Xbox Live jest niedostępna w Polsce", w RTV Euro AGD - "Usługa sieciowa "Xbox-Live" nie jest dostępna w Polsce". Jakiś czas temu załoga Gamesworld informowała o zasłanianiu informacji o Xbox Live w Media Markt.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)