Zmien skórke
Logo Polygamii

Reddit uruchamia zbiórkę charytatywną z okazji 90 dni milczenia Seana Murraya

No Man's Sky
Może to wywabi go z jaskini, w której się zaszył.

Po premierze No Man’s Sky i związanej z nią aferą dotyczącą niedotrzymania przez Hello Games obietnic składanych graczom, Sean Murray jakby zapadł się pod ziemię. Jego ostatni wpis dotyczący gry i planów na przyszłość pojawił się 18 sierpnia, więc w ubiegły piątek minęło równo 90 dni milczenia “Petera Molyneux z brodą”.

Niewątpliwie fala krytyki, jaka przelała się przez Murraya i Hello Games musiała być ciężkim doświadczeniem, ale pisałem już, że ciężko mi współczuć twórcom. Nie zmienia to faktu, że tak długie milczenie jest zwyczajnie nieprofesjonalne. Jeśli robi się grę, która potem okazuje się wydmuszką, to mimo wszystko warto potem utrzymywać kontakt ze społecznością i próbować załagodzić sytuację. Na przykład skupiając się na dodaniu elementów, które się obiecało.

Skoro Sean nie chce odezwać się do graczy, to oni odezwą się do niego. A właściwie spróbują zwrócić na siebie jego uwagę. Na subreddicie poświęconym No Man’s Sky wystartowała w piątek akcja mająca skłonić Murraya do przerwania ciszy. Jeden z moderatorów, BaRKy1911, postanowił uruchomić zbiórkę na fundację Cancer Research UK.

No Man's Sky Cancer
https://www.gofundme.com/JourneyAgainstCancer

W trzy dni No Man’s Sky Journey To Stop Cancer zebrała 1260 funtów, co przekroczyło zakładaną przez organizatora kwotę, a do końca jeszcze kawałek, więc pieniędzy na pewno przybędzie. Warto dodać, że choć akcja ma na celu zwrócenie uwagi Murraya i Hello Games na społeczność NMS, nie jest to warunkiem przekazania pieniędzy.

A co, jeśli Murray się nie odezwie? Poza tym, że pieniądze na pewno trafią do wskazanej organizacji, moderatorzy subreddita zmienią go w parodię Seana lub coś w tym stylu. W sumie dzieje się to od jakiegoś czasu, bo można tam znaleźć zdjęcia potraw, memy czy… informację o tym, że Nostradamus przewidział istnienie twórcy No Man’s Sky.

Sean Murray Clash of Clans
Albo nowe postacie do popularnych gier mobilnychReddit

Cóż, śmiało można powiedzieć, że No Man’s Sky jednak robi coś dobrego. Najpierw zmiana polityki Valve odnośnie bullshotów, potem to samo na tegorocznej gali The Game Awards, a teraz wsparcie dla organizacji zajmującej się badaniami nad rakiem i pomocą chorym osobom. Tylko graczy szkoda, bo to mogła być naprawdę świetna gra. Na szczęście są inne, ciekawsze.

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik
Avalanc
Gość

Ja nie ogaraniam. Facet spierdzielił robotę, wydał grę opierając jej promocję na fałszywym marketingu. Z tego co pobieżnie czytam to są w tej sprawie prowadzone postępowania, a tu ktoś się dziwi, że zapadł się pod ziemię i uważa że to źle. Faktycznie, lepiej by było jakby ten troll znowu wylazł z podziemi i mamił ludzi kolejnymi kłamstwami, prawda? A może odnalazł Jezusa i teraz powinien wyznać swoje grzechy i liczyć na łaskę? Litości. Miejsce partaczy i oszustów jest miejsce na śmietniku historii. Nie widzę specjalnego powodu by ich odgrzebywać dla taniej sensacji. No chyba żeby komuś przypomnieć jak znajdzie się… Czytaj więcej »

simpson
Użytkownik

dokładnie!

Popularne wpisy

Popularne Gry