A na Neo zrobimy jeszcze ładniejsze No Man's Sky!

A na Neo zrobimy jeszcze ładniejsze No Man's Sky!

A na Neo zrobimy jeszcze ładniejsze No Man's Sky!
Adam Piechota
10.08.2016 10:50

Oho, czyżbym słyszał pierwsze grzmoty w Internecie?

Ujmę to delikatnie, bo moja przygoda trwa dopiero od kilku godzin - No Man's Sky chyba jest przepiękną grą. Albo to, albo miałem wyjątkowe szczęście, zaczynając z jakiegoś nieodkrytego zakątka galaktyki. Uginają jej się czasem kolana - lądowaniu na planecie towarzyszy (całkiem zrozumiałe) źle zamaskowane ładowanie danych, ale gdy stajesz na nieodkrytym szczycie nieodkrytej planety i możesz nacieszyć swoje oczy roztaczającym się na ekranie pejzażem, trudno uwierzyć, że jest generowany proceduralnie. Jednak wiadomo, człowiek jak człowiek - zawsze chciałby więcej.

Zresztą Sean Murray tego wcale nie ułatwia. W rozmowie z Daily Star UK nasz ulubiony drwal dotknął już tematu PlayStation 4 Neo. Bo, rozumiecie, No Man's Sky może stać się zupełnie inną grą na silniejszej technologii. W ogóle się zmienić. Brzmi interesująco? Oddajmy głos developerowi:

No Man’s Sky - Launch Trailer | PS4

Szczerze? Brzmi to fantastycznie. Nie dlatego, że nagle zapałałem spontanicznym uczuciem do nadchodzącej półgeneracji, ale dlatego, że No Man's Sky można by potencjalnie zmieniać przez lata. Stworzyć z niej eksploracyjny wariant World of Warcraft czy innego MMO. O ile, rzecz jasna, zainteresowanie ludzi pozostanie tak wysokie. Na razie trwa absolutna szajba, aż dziw, że serwery wytrzymują ilość nowych odkryć. Zobaczymy za miesiąc.

No i - pozostając przy kwestii "możliwości" silniejszych platform - czy to oznacza, że na pecetach doświadczenie się trochę różni? Albo czy będzie rozrastać się wraz z następnymi konsolami? Albo mieć własny tor rozwoju? Przez tyle lat nie wsiadałem do pociągu hajpu No Man's Sky, to dajcie mi tutaj chwilkę posiedzieć chociaż po premierze.

325651169236497010

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)